• DOLAR 32.784
  • EURO 35.154
  • ALTIN 2457.906
  • ...
Kastamonu Üniversitesinde bir akademisyenin Araplara yönelik ifadelerine soruşturma
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Rektörlük tarafından konuya dair yapılan duyuruda, " Bir öğretim elemanımızın ders esnasında sarf ettiği bazı ifadelerden dolayı gerekli idari süreç başlatılmıştır. Söz konusu sürecin hukuk kuralları doğrultusunda titizlikle yürütüleceği kamuoyunun bilgisine sunulur." ifadelerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere Kastamonu Üniversitesi Türk Dili dersinin uzaktan eğitimi esnasında öğretim görevlisi Semra Altıkulaç "Arapların daima Türkleri arkadan vurduğu" iddiaları ve Arapları "manyak bir toplum" olarak nitelemesi tepki çekmişti.

Kastamonu Üniversitesi Türk Dili Bölümü Öğr. Gör. Semra Altıkulaç, öğrencilerine uzaktan eğitim verdiği esnada anlattığı konunun dışına çıkarak tarihteki Türk-Arap ilişkileri hakkında yorumlarda bulunmuş, "Türk tarihi boyunca Arapların Türklere faydasını hiç görmedik. Arapların bence kendilerine de faydası yok. Peygamber ölür ölmez ikilik çıkaran manyak bir toplum! Peygambere eziyet etmişler. Bizim (Türkler) kadar sahip çıkmamışlar. Bugün altın tuvaletlere ediyorlar ama dünyadaki Müslümanlar aç. Ben de Araplardan bize hiçbir fayda gelmeyeceğini bilen bir insanım. 

Araplar… Bana Arap demeyin arkadaşlar.  Hakikaten tüylerim diken diken oluyor. Şimdiye kadar Araplardan Türklere bir fayda geldiğini görmedim. Bu kadar yıllık Türk tarihini okuduk falan. Tarihte bir örneği yok. Daima arkadan vurma, daima düşmanla bir olma. Bu da benim aynı dine mensup olduğum dindaşım. Ümmet anlayışı o yüzden bir şeye yaramıyor." ifadelerine yer vermişti.

Altıkulaç'ın bu sözleri üzerine Arap kökenli Abdulhamid İsmail adlı bir öğrenci, "Hocam üzerime alınıyorum, Araplar diyorsunuz" diyerek tepki göstermiş ve dersi terk etmişti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir