• DOLAR 8.538
  • EURO 10.13
  • ALTIN 497.391
  • ...
Elâzığ Başsavcılığı'ndan Sedat Peker'in Yeldana Kaharman iddiasına ilişkin açıklama

Elâzığ Cumhuriyet Başsavcılığı, Sedat Peker'in yayımladığı videoda AK Parti Elâzığ Milletvekili ve Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar'ın cinsel saldırısına uğrayıp öldürüldüğünü iddia ettiği gazeteci Yeldana Kaharman'la ilgili yaptığı açıklamada, olayın intihar olduğunu ve hukuki sürecin tamamlandığını ifade etti.

Konuya dair Elâzığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Kazakistan uyruklu Yeldana Kaharman’ın ölümüyle ilgili paylaşımlar üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur. Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında yapılan olay yeri incelemesi, ölü muayene ve otopsi işlemi ve dinlenen tanık beyanları sonucunda müteveffa Kaharman’ın asıya bağlı gelişen asfiksi sebebiyle vefat ettiği, müteveffayı intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren veya intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kimsenin bulunmadığı tesbit edilerek 16/10/2019 tarihinde kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği anlaşılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Sedat Peker, kendisine yönelik operasyonlar sonrası çektiği videoda "Şahsıma yapılan kanunsuzlukların taşeronu Mehmet Ağar ve Pelikancılardır" diyerek yeni videolar çekeceğini belirtmişti.

"Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü" başlığıyla yayınladığı ikinci videoda Peker, "Tolga Ağar'ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikâyet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor" demişti.

Elazığ’da Kanal 23 Televizyonu’nda program sunuculuğu yapan Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Yeldana Kaharman, 28 Mart 2019’da evinde ölü bulunmuştu. Kaharman’ın ölümünden bir gün önce röportaj için AK Parti Elâzığ Milletvekili Tolga Ağar’ın evine gittiği ileri sürülmüştü.

Geçtiğimiz gün daha önce ise suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen Sedat Peker, YouTube’da yayımladığı videoda, iddiaları tekrarlamış ve Kaharman’ın Tolga Ağar’ın tecavüzüne uğradığını öne sürmüştü. Tolga Ağar ise Sedat Peker’in iddialarını yalanlamış ve “Adı geçen gazeteciyi (Yeldana Kaharman) tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır” demişti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir