• DOLAR 8.536
  • EURO 10.162
  • ALTIN 494.939
  • ...
Yetimler Vakfı Bingöl'de yetimleri giydirerek sevindirdi

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yetimler Vakfı Genç İlçesi Temsilcisi Yüksel Ortak, hayırseverlerin daha çok duyarlı olmalarını ve yetim çocukları kollamaları gerektiğini belirtti.

Hayırseverlerle yetimler arasında bir köprü vazifesi gördüklerinin altını çizen Ortak, "Ramazan Bayramı'nda hedefimiz, ilçemizdeki bütün yetimleri sevindirmekti. Fakat imkânlarımız yeterli olmadığı için bir hayırseverin bağışıyla 120 yetimi giydirdik. Gönül isterdi ki bütün yetimleri sevindirelim. Hayırsever iş insani Sayın Fehmi Gönül'e çok teşekkür ediyoruz, Rabbim yaptığı ve yapacağı yardımları dergâh-ı izzetinde kabul buyursun. Hayırsever vatandaşlarımızı da bu yetimleri hep birlikte sevindirmeye davet ediyorum. Emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

İlçedeki yetim ailelerin umudu olmaya devam ettiklerini ifade eden Ortak, "Çocukların elbise alırken girdikleri o ruh halini, o sevinci gördüğüm zaman ben daha çok mutlu oluyorum. Bütün çocukların aynı şekilde sevinmesi ayrı bir duygudur. Hedefimiz; bütün çocuklar sevinsin, sevinmeyen çocuk kalmasın, elbisesiz bayrama giren çocuk kalmasın. Siz hayırseverlerin yapacağı ayni ve nakdi yardımları anında yerine ulaştırmak üzere Yetimler Vakfı Genç İlçe Temsilciliği olarak her zaman hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz." diye konuştu.

Yapılan yardımlardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren aileler de Yetimler Vakfı'na ve hayırseverlere teşekkür ederek senede 2 defa bayram olduğunu ve bayramlarda yetim çocukların unutulmaması gerektiğini söyledi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir