• DOLAR 32.84
  • EURO 35.689
  • ALTIN 2551.076
  • ...
Kuyumcular çarşısına dadanan hırsızlar, bir kum çuvalıyla yakayı ele verdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Şahinbey İlçesinde bulunan Gaziler Caddesi'nde meydana gelen olayda, 17 günlük kapanma öncesi kuyumcuların olduğu caddeyi korumak için tutulan özel güvenlik ekipleri, devriye esnasında metruk bir binadan gelen sesler üzerine çevrede araştırma yaptı.

KOLLARINI VE BACAKLARINI KIRDILAR
Bu esnada fark edildiklerini anlayan 4 şüpheli kaçmaya başladı. Özel Güvenlikçilerden kaçmak için evlerin duvarlarından atlayan 4 şüpheliden ikisinin kolu ve bacağında kırıklar oluştu. Yapılan incelemede kuyumcuların bulunduğu caddeye doğru metruk binadan tünel kazıldığı anlaşıldı.

KISKIVRAK YAKALANDILAR
Kıskıvrak yakalanan 4 şüpheli emniyete teslim edildi. Olaya ilişkin bir açıklama yapan Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, esnafı korumak için gerekli tüm önlemleri aldıklarını bunun da ilk sonucunu başarılı şekilde gördüklerini söyledi.

"ÇUVAL DİKKATLERİNİ ÇEKMİŞ"
Özdinç, 17 günlük kapanma döneminde Gaziler Caddesi biraz sıkıntılıydı çünkü burada dip dibe kuyumcu dolu bunun için 17 günlük süreç için özel güvenlik tutalım kafamız rahat eder diye. Ben önceden şüpheli olacak her yeri önceden gösterdim, onlarda dediğimiz bölgelere yoğunlaşınca bir kapının önünde kum çuvalını görmüşler, incelemek için içeri diktiklerinde şahsıları suçüstü yakalıyorlar. Şahıslar kaçmaya başlıyor, kimisi duvardan atlıyor bu esnada birinin kolu diğerinin bacağı kırılıyor güvenlikçilerimizde yakalayıp emniyete teslim ediyor" dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir