• DOLAR 8.272
  • EURO 10.079
  • ALTIN 487.647
  • ...
HAMAS'tan Kudüs’te de seçim açıklaması

el-Aruri, Filistin'de 22 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimlere işgal altındaki Kudüs'teki Filistinlilerin katılımı konusunda işgal reimine karşı geniş kapsamlı bir direniş başlatmaya hazır olduklarının altını çizdi. Aruri, seçim çin işgal rejiminin onayını alma zilletine düşülmemesi gerektiğini vurguladı.

İşgal rejimi karşı çıkıyor diye seçimler meselesinde geri adım atmanın yenilgiyi kabul etme ve düşmana boyun eğme anlamına geldiğini aktaran el-Aruri, tüm Filistinli grupların Kudüs için savaşı göze alması ve bu konuda ulusal fikir birliğinin, işgalci rejimini seçim karşıtlığından vazgeçme zorunda bırakabileceğine dikkat çekti.

el-Aruri, Filistin Merkez Seçim Kurulu’nun, Kudüs halkının seçim kütüğüne kayıt yapmaksızın oy kullanabileceği yönündeki açıklamalarını takdirle karşıladıklarını ve bu duruşu desteklediklerini söyledi.

Seçimlerin ertelenmesine yönelik değerlendirmelere değinen el-Aruri, Filistin seçimlerinin ertelenmesinin toplumdaki ihtilafları derinleştireceği ve istikrarsızlığın had safhaya çıkmasına neden olacağı uyarısında bulundu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir