• DOLAR 13.397
  • EURO 15.207
  • ALTIN 790.651
  • ...
Batman Çayı kenarında üretim yapan işletmelerin taşınması çalışmaları başladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Vali Hulusi Şahin yaptığı açıklamada, şehrin girişindeki Batman Çayı çevresini daha güzel bir görünüme kavuşturmak amacıyla başta belediye olmak üzere ilgili kurumlar tarafında birtakım çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

Vali Şahin “Yapacağımız çalışmaların ilk etabı olarak Diyarbakır Köprüsünün havaalanı tarafında birçok sosyal, sportif ve kültürel donatının yer alacağı yaklaşık 170 dönümlük alan üzerine bir park yapacağız. Bu yeşil bir bant şeklinde boylu boyuna devam edecek. Oradaki mülk sahibi vatandaşlarımız ve işletmelerin haklarını da gözeteceğiz. Burayı vatandaşlarımızın gezeceği ve zaman geçireceği bir yer haline getireceğiz.” diye konuştu. 

İkinci etapta köprünün mansap kısmında bu parkın bir kordon gibi uzatılacağını ifade eden Vali Şahin, söz konusu işletmelerin başka bir yere taşınması ve yer tahsisi konusunda gerekli destekleri sunacaklarını belirterek ilgili kurumların gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Toplantıya; İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, DSİ  yetkilileri ile ilgili kurumların teknik personeli, Batman Çayı kenarından hazır beton ve briket üretimi yapan işletmelerin yetkilileri katıldı.(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir