• DOLAR 8.794
  • EURO 10.488
  • ALTIN 504.576
  • ...
Yatalak eşine bakan koca hayırseverlerden yardım bekliyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Tarsus ilçesinin Gaziler Mahallesi'nde ikamet eden Ali Çelik, eşi Emiş Çelik’in hastalığı nedeniyle zor günler geçirdiklerini söyledi.

Eşinin hastalığı nedeniyle çalışamadığını söyleyen Çelik, hayırseverlerden yardım talebinde bulundu. 

Çelik, "Hiçbir eşyamız yok, eşim yatalak olduğu için zorluk çekiyoruz. Hasta bezi kullanıyoruz, altını değiştiriyoruz, yemeğini yediriyorum, banyosunu yaptırıyorum çok zorluk çekiyoruz. Banyomuz, şofbenimiz yok. İlkel usullerle su ısıtıyoruz. Bende çalışamıyorum sağlıklı bir şekilde beslenemiyoruz." dedi.

Eşinin hastalığından bahseden Çelik, "Kan ilacı kullanıyoruz. Eşimin kanı sürekli pıhtılaşıyor. Vücudunda kan yok, beyninde de kan pıhtıları var. 107 gün komada kaldı. Vücudu makinelere bağlıydı. 107 günden sonra bu duruma geldi. Sürekli sulu şeyler tüketmesi lazım. Bende çalışamadığım için hiçbir şey alamıyorum." ifadelerini kullandı.

Eşine olan sevgisinden bahseden Çelik, "35 senedir evliyiz, 16 yaşında evlendik. Böyle kötü bir hastalık başımıza geldi. Ölene kadar da hanıma bakacağım. Severek evlendik, bir günlük değil bir ömür boyunca beraberiz. Aile olmak kutsal bir şeydir. İyi günde, kötü günde diyoruz. İyi günlerimiz oldu bu da kötü günlerimiz." ifadelerini kullandı.

Yetkilerden talepte bulunan Çelik, "Evimizde herhangi bir şey yok. Çamaşır makinesi acilen lazım, çamaşırları elimle yıkıyorum. Hastayı sürekli kaldırıp indirmekten dolayı kollarımda ödem oluştu, kas erimesi başladı. Su ısıtma konusunda evde şofben olmadığından dolayı suyu ocakta ısıtıyorum. Hiçbir ev eşyamız yok. Yatalak eşimden dolayı çarşaflar kirleniyor imkânımız olmadığından dolayı sürekli çarşaf ve nevresim alma imkânımız olmuyor. Evimiz yıkılmak üzere. Hayırseverlerden bir tanesi bu evi cüzi miktarda kirayla bize verdi. Evimiz kötü durumdadır.” şeklinde konuştu. (İLKHA) 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir