• DOLAR 8.313
  • EURO 10.084
  • ALTIN 489.067
  • ...
Esnaf normalleşme sürecinin devam edebilmesi için kurallara uyulmasını istiyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Salgın döneminde hafta sonu yasağının kalkması ile birlikte, Palu`da açılan kafe, restoran ve çay bahçesi işletmecileri geleceğe dair umutlu olduklarını dile getirdiler.

Hafta sonu yasaklarının kalkmasına rağmen, halen durgunluğun yaşandığını ve halkın buna tam olarak alışamadığını vurgulayan restoran işletmecisi Sait Gül şunları dile getirdi;

“Piyasada durgunluk devam ediyor. Salgının etkisi halen devam etmektedir. Buna da şükür. Vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat ederse, vaka sayılarında düşüş olur.  Vakalar artmaz, insanlar hastalanmaz. Böylece normalleşme süreci devam eder.” dedi.

Kasım ayından bu yana Palu'da işlettiği kafesini kapatmak zorunda kaldığını ve maddi olarak hem kendilerinin hem de çalışanlarının zorluk çektiğini dile getiren Bilal Okuyucu gelecekten umutlu olduğunu dile getirerek “Salgından dolayı 2020'nin Mart ayından Haziran ayına kadar bir kapanma süreci yaşadık. Yaz ayında kontrollü geçiş oldu. Kasım'ın 24'ünden bugüne de yine bir kapanma süreci yaşadık. Bu süreçte maddi sıkıntılar yaşadık. Açılış sürecinin başlangıç tarihi belli olmadığı için personel anlamında da bazı problemler yaşadık. Kendilerine farklı işler bulmak zorunda kaldılar.  Fakat Allah'a şükür yeni bir normalleşme süreci başladı. İnşallah bundan sonra bu tarz bir problemle karşılaşmayız. Daha sağlıklı daha güzel günlerde, güzel bir hizmet verme olanağımız olur.” dedi.

Salgın yasakları kapsamında kapalı olduklarını, yasağın kalktığı ilk hafta sonunda havaların soğuk olması ve yasakların psikolojik olarak atlatılamaması dolayısıyla müşterilerin fazla olmadığını vurgulayan kafe ve restoran işletmecisi Faruk Yılmaz “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgından dolayı işletmemiz yaklaşık 4 aydır kapalı idi. Kafe ve restoran işletmecileri olarak çok büyük zararlara uğradık. Geçtiğimiz hafta başında kademi normalleşme sürecine girdik. Devletin bize bildirdiği saatlerde hizmet vermeye başladık.” dedi. (İLKHA)

 Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir