• DOLAR 8.067
  • EURO 9.682
  • ALTIN 460.376
  • ...
Şırnak'ta Z-Kütüphane'nin açılışı gerçekleştirildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Vali Ali Hamza Pehlivan ve beraberindeki heyet, ilk olarak ilçe esnafı ve halkını ziyaret ederek Covid-19 salgınında gösterilen başarıyı korumak için tedbirlere uyma uyarısı yaptı. Müşteri kabulüne başlayan esnafa gösterdiği sabırdan dolayı teşekkür etti.

Ardından Görümlü Belde Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu ve hayırsever iş adamları tarafından Şehit Üsteğmen İlkokulu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonundaki 'Z Kütüphane' açılışlarına katılan Pehlivan, iş adamlarına plaket vererek teşekkürlerini iletti.

Açılışın ardından Pehlivan ve beraberindekiler, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde kendisini bekleyen çiftçilerle bir araya geldi. Burada İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Osmanoğlu çiftçilere yönelik yapılan proje hakkında bilgi sundu.

Vali Ali Hamza Pehlivan "GAP ile Tekno Yayla Projesi" kapsamında hayvancılıkla uğraşan çiftçilere teknik makine takdim etti.

Bölgesel Amatör Lig'de müsabakalara hazırlanan 1960 Silopi Spor oyuncuları ve yönetim kurulu ile bir araya gelen Vali Pehlivan, her türlü desteği kendilerine vereceklerini ve bu konuda her zaman sporcuların yanında olduğunu belirtti.

Son olarak Silopi ilçesine bağlı Kavallı köyünde yapımı tamamlanan doğal gaz tesisine gelen Pehlivan, bilgi aldıktan sonra ilk açılışı gerçekleştirdi.

Burada konuşma yapan Vali Pehlivan, "2018 yılında basınç azaltma merkezi Şırnak il merkezinde kuruldu. Cizre ilçemizde, İdil ilçemizde ve bu şekilde Silopi ilçemizde basınç azaltma merkezimiz kurulmuş bulunmaktadır. Şehrimizde, ilçemizde doğalgaz akışını sağlayacağız. Bugün itibariyle startın hep birlikte vermiş oluyoruz." ifadelerini kullandı.

AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ise, "Gerçekten hayaldi gerçek oldu, hep Şırnak'ta da bir gün doğalgaz olacak mı derdik. Bugün Şırnak'ta Cizre, İdil'de olduğu gibi ve Silopi'de de doğalgaz çalışmalarına başladık. Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun." dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir