• DOLAR 8.377
  • EURO 10.119
  • ALTIN 477.562
  • ...
HAMAS'tan "normalleşen" ülkelere çağrı "işgal yetkililerini başkentlerinizde ağırlamayın”

HAMAS Sözcüsü Abdullatif el-Kanu, yaptığı açıklamada, Uluslararası Ceza Mahkemesi, siyonist rejimin işgal altındaki Filistin topraklarında işlediği savaş suçlarına ilişkin soruşturma başlatırken, bazı Arap ülkelerinin işgal rejimi yetkililerini başkentlerinde ağırlamasının kabul edilemez bir utanç olduğunu belitti.

HAMAS’ın önde gelen isimlerinden el-Kanu, siyonist rejim sözdel Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Arap ülkelerini ziyaret etmekle, Filistinlilere karşı işlediği insanlık suçlarını sümen altı etmeyi ve yapılacak seçimlerde elini güçlendirmeyi hedeflediğine dikkat çekti.

Siyonist Netanyahu, normalleşme anlaşmaları kapsamında bu ay Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'e resmi ziyarette bulunmayı planlıyor.

Bu arada, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda, siyonist rejimin 1967’de işgal ettiği Filistin topraklarında savaş suçu işlemesi ile ilgili resmi soruşturmanın başladığını duyurmuştu.

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada Bensouda, söz konusu soruşturmanın, 13 Haziran 2014 tarihinden itibaren Gazze, Batı Şeria ve Kudüs'te işlendiği varsayılan ve mahkemenin yargı yetkisine giren suçları kapsayacağını vurguladı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir