• DOLAR 13.426
  • EURO 15.173
  • ALTIN 791.532
  • ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Darbe anayasasıyla yönetilme ayıbından kurtaracağız"
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'ne konuştu.

Konuşmasında, hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı'nı Salı günü tüm kesimler ile paylaşılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kanal İstanbul' yapımı hakkında da konuştu.

"Hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı'nı paylaşacağız"

"Bir sonraki hafta da inşallah ekonomik reform paketini açıklayacağız." diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Önümüzdeki salı günü tüm kesimlerin beklentileri doğrultusunda hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı'nı paylaşacağız. Hiç kimsenin bu şehre, ülkeye, millete kem gözle bakmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız. Kanal İstanbul'la İstanbul nasıl güzelleşecek, nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler.

"24 Mart'ta Olağan Kongremizi Ankara'da toplayarak…"

İl kongrelerini son yapılan İstanbul Kongresi ile sonlandırdıklarını kaydeden Erdoğan, "Bugün İstanbul kongresi benim 7. kongrem. Salgın şartları sebebiyle bir kaç il dışında bunu gerçekleştiremedik. Kongrelerimize canlı bağlantı ile iştirak ederek arkadaşlarımızın heyecanına ortak olmaya çalıştık. 24 Mart'ta Olağan Kongremizi Ankara'da toplayarak bu süreci taçlandırıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Hukukta ve ekonomide hayata geçireceğimiz reformlarla bu süreç hızlanacak…"

Konuşmasında hukuk ve ekonomideki reformlara atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'u karanlık ve sapkın ajandalarına aparat yapmaya kalkanları, şeytanla bile iş birliğine girenleri sandıkta muhakkak ifşa edeceğiz. Bunlar teröristlerle beraber değil mi? Ama ne oldu, biz bunlara Cudi'yi, Gabar'ı buraları mezar yaptık. AK Parti olarak bugüne kadarki tüm başarılarımızı milletimize borçlu olduğumuzu biliyor, eksikleri de kendimizde arıyoruz. Cumhur İttifakı'yla başlattığımızı büyük ve güçlü Türkiye hedefine ilerleyeceğiz. Hukukta ve ekonomide hayata geçireceğimiz reformlarla bu süreci hızlandıracağız. Yeni sivil bir anayasayı milletimizle birlikte hazırlayarak darbe anayasasıyla yönetilme ayıbından kurtaracak, hem de 2023 vizyonumuza kavuşmuş olacağız. Önümüzdeki salı günü tüm kesimlerin beklentileri doğrultusunda hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı'nı paylaşacağız. Bir sonraki hafta da inşallah ekonomik reform paketini açıklayacağız." sözlerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini Bayram Şenocak'tan devraldı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir