• DOLAR 8.134
  • EURO 9.702
  • ALTIN 454.366
  • ...
4 gencin ölümünde sır perdesi aralanıyor!

Kestelli Mahallesi'nde bir tarlanın kenarında otomobilin yanında çamur içerisinde yatan 4 gencin cansız bedeni bulunmuştu. Cansız bedenler üzerinde yapılan ilk incelemede gençlerden Neşet D.'nin(24) boynunun sert bir darbe sonucu kırıldığı, Serkan Z. (23) ve Ümit Z.'nin (20) ise göğüs ve baş bölgelerine isabet eden saçmalar sonucu öldükleri belirlendi.

MUHARREM ZENGİN KENDİSİNİ VURMUŞ
Muharrem Z.'nin (22) ise babasına ait otomatik av tüfeğinin kucağında olduğu ve yakın mesafeden çene altından kendisini vurduğu tespit edildi. Gençlerin yapılan el swaplarında ise tüfeğin sadece Muharrem Z. tarafından kullanıldığı belirlendi. Olay yerinde yapılan incelemede otomobilin ani fren yaparak durdurulduğu, şoför kapısının ve bagajın açık olduğu görüldü. Bu da otomobili kullanan Muharrem Z.'nin aniden arabadan inerek av tüfeğini bagajdan aldığı ihtimalini güçlendiriyor.

PLANLANMIŞ BİR CİNAYET VE İNTİHAR İHTİMALİ
4 gencin ölümüyle ilgili geniş kapsamlı soruşturma sürerken, jandarmanın kurduğu özel ekip her türlü ihtimali titizlikle değerlendiriyor. İhtimallerden birine göre otomobili kullanan Muharrem Z., Alaşehir'den gelen 3 arkadaşını konuşmak istediğini söyleyerek daha önceden planladığı ıssız alana getiriyor. Başlarına gelecek olayın farkına varan 3 arkadaş otomobilden inmek istiyor. Bunun üzerine otomobili aniden durduran Muharrem Z., bagajdan av tüfeğini alarak silah zoruyla 3 arkadaşını otomobilden indirip tarlanın kenarına diziyor. Bir süre konuştuğu Neşet D.'yi darp ederek boynunu kıran Muharrem Z., diğer 2 arkadaşını silahla vurduktan sonra intihar ediyor.

GEÇMİŞE DAYANAN BİR HUSUMET OLMA İHTİMALİ
Muharrem Z. ve Neşet D. arasında geçmişe dayanan bir husumetin olduğu ihtimali üzerinde de duruluyor. Serkan Z. ve Ümit Z. adlı kardeşlerin de buna taraf oldukları olay gecesi, Muharrem Z.'nin konuşmak için mahallenin dışındaki ıssız alanı seçtiği ihtimali üzerinde duruluyor. Bu ihtimale göre gençler arasındaki tartışmanın büyümesi üzerine Muharrem Z., tüfeğin dipçiğiyle sert bir şekilde Neşet D.'nin başına vurunca darbeyle boynu kırılıyor. Ardından Z. kardeşleri vuran ve cinnet getiren Muharrem Z., boşalan tüfeğe yeni fişek sürdükten sonra çenesine dayayıp tetiğe basıyor.

ASKER UĞURLAMASINDA YAŞANAN GERGİNLİK İHTİMALİ
Jandarmanın değerlendirdiği üçüncü ihtimale göre, asker uğurlamasında alınan alkol sonrası Muharrem Z. Alaşehir'e dönmek üzere garaja gitmek isteyen 3 arkadaşını otomobille bırakmak istiyor. Bu esnada gençler arasında bir dedikodu yüzünden tartışma yaşanıyor. Bunun üzerine 4 arkadaş konuşmak üzere anayoldan saparak mahallenin oldukça dışında bulunan zeytinlik alana geliyor. Serkan Z., Ümit Z. ve Nejat D. ile Muharrem Z. arasında kavga yaşanıyor. Gençler arasında yaşanan boğuşmada Neşet D.'nin boynu kırılarak olay yerinde can veriyor. Bunun üzerine bagajda bulunan babasına ait tüfeği alan Z., iki kardeşi otomobilin yanında vurduktan sonra intihar ediyor.

ADLİ TIP RAPORU VE DELİLLERİN İNCELEMESİ BEKLENİYOR
Tüm bu ihtimaller üzerinde yoğunlaşan JASAT dedektifleri, gençlerin ölümüyle ilgili kesin sonuçların adli tıp raporunun çıkması ve Ankara'ya gönderilen delillerin kriminal incelenmelerinin tamamlanmasının ardından netlik kazanacağını dile getirdiler.

İHA

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir