• DOLAR 8.108
  • EURO 9.79
  • ALTIN 461.109
  • ...
Engelli öğrenciler ürettikleriyle ülke ekonomisine katkı sağlıyor

Engelli bireylerin eğitim öğretim imkânlarından en üst düzeyde yararlanmalarını sağlayan Turgut Özal Özel Eğitim Meslek Okulu, öğrencilerin çalışma hayatına atılmadan önce yeterince mesleki deneyim kazanmalarını, kendilerine güvenlerinin gelişmesini ve nitelikli iş gücü ortaya koyabilmelerini sağlamaktadır.

Bu kapsamda, okul bünyesinde yer alan atölyelerde engelli öğrenciler okulların ihtiyacı olan sıra, masa, dolap ile tasarım beceri, fen teknolojileri, spor, müzik ve yaşam becerileri atölyelerinin mobilya ve çeşitli materyallerinin üretimini geçekleştiriyor.

Ayrıca okul tarafından tasarlanan fasulye masalar da üretilerek öğrencilerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Okulu ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Öğrencilere iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmayı, onların temel yaşam ve toplumsal uyum becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kanbay, "Burada üretilen mobilyaları okullarımıza göndererek öğretmen ve öğrencilerimizin daha rahat bir ortamda çalışmalarını sağlayacağız. 2021’de özel eğitim sınıflarımız ile dezavantajlı bölgelerdeki sınıflarımızı ve öğretmen odalarını standart hale getirerek fiziki anlamda standartlarımızı yükseltmeyi ve bunun yanında okullarımızdaki başarıyı da artırmayı hedefliyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizin fiziki yapısı güçlendirilmiş ortamlarda çalışmaları en tabi haklarıdır." dedi.

Turgut Özal Özel Eğitim Meslek Okulunda bireylere mesleki eğitimin yanı sıra akademik becerilerin kazandırılması da hedeflendiği belirtildi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir