• DOLAR 8.067
  • EURO 9.682
  • ALTIN 460.376
  • ...
Ağrı'da sağlık yatırımlarına yenileri ekleniyor

Yatırımlar noktasında 2018 yılında 400 yataklı Ağrı Devlet Hastanesinin faaliyete girdiğini belirten Milletvekili Çelebi, 50 yataklı Fizik Tedavi Hastanesi, 30 ünitelik Ağrı ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatlarının devam ettiğini kaydetti.

Ağrı Devlet Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programda konuşan Milletvekili Ekrem Çelebi, "Ağrı'ya ciddi yatırımlar yapıldı. Yatırımların birinci noktası 2018 yılında 400 yataklı Ağrı Devlet Hastanemiz faaliyete geçti ve biz bu yeni hastanemize taşındık. Akabinde de çalışmalarımız devam etti. 2019 yılında da Ağrı Devlet Hastanesinin arka tarafında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan aldığımız 100 dönümlük arazi üzerinde bu sene 200 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemizin kurulması için 2021 yılı yatırım programına dâhil ettik." dedi.

Çelebi sözlerinin devamında, "Bununla birlikte Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitemizde kurulan Tıp Fakültemizin binası olmadığı için bu durumu da Sayın Cumhurbaşkanı'mıza ilettik ve Tıp Fakültemiz de 2021 yatırım programına dâhil edildi. İnşallah en kısa sürede de binalarımızı ve alt yapımızı tamamlayacağız. Tarihin en büyük doktor ataması Ağrı’ya yapıldı diyebiliriz. Bugün Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde toplam 136 hekim görev yapmaktadır. Onkoloji servisimizde çalışacak doktorumuzun da ataması 23 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirildi." ifadelerini kullandı.

Devam eden projeler hakkında da konuşan Ekrem Çelebi, "Onkoloji Uzmanı Pınar Kubilay da bir ay içerisinde görevine başlayacak inşallah. 50 yataklı Fizik Tedavi Hastanemizin havaalanı kavşağı karşısında yapımı devam etmektedir. Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası, 30 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 6 hekimli Aile Sağlığı Merkezi’nin ise yapımına başlandı. 2021 yılı içerisinde de bu merkezlerimizi tamamlayacağız." şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen programa İl Sağlık Müdürü Coşkun Daharlı, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Cengiz Kazdal, hastane yönetimi ve sağlık çalışanları katıldı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir