• DOLAR 9.222
  • EURO 10.757
  • ALTIN 529.562
  • ...
HÜDA PAR'dan Bağdat'taki saldırıya tepki: İşgalci güçler ülkeden tasfiye edilmeli!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HÜDA PAR Genel Merkezi yaptığı yazılı açıklamada, Irak’ın başkenti Bağdatta pazar yerinde düzenlenen canlı bomba saldırısında çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu üzüntüyle öğrendiklerini belirtti.

Irak’ın başkenti Bağdatta gerçekleşen 2 intihar saldırısı sonucunda hayatını kaybeden sivillere Allah-u Teala'dan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen HÜDA PAR, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"ABD işgalinden bu yana yüz binlerce kişinin hayatını kaybettiği, milyonlarca sivilin yerinden edildiği Irak, işgalin bedelini ödemeye devam etmektedir. İşgal ile birlikte mezhepçilik fitnesinin körüklendiği ülkede siyasi istikrar sağlanamamakta ülkenin her bölgesinde siviller hedef olmaya devam etmektedir. ABDnin bölgede asker sayısını azalttığına dair açıklamasından kısa bir süre sonra intihar saldırılarının gerçekleşmesi manidardır. İstikrarsızlık ve kaostan beslenen piyonlar, Irak’ın işgal ve sömürüden kurtularak bağımsızlığa kavuşmasını engellemek için harekete geçmiştir."

"İşgalci güçlerin ülkeden tasfiyesi hususunda Irak Parlamentosunun aldığı kararın arkasında durulmalıdır"

Irak parlamentosunun daha önce aldığı kararın hatırlatıldığı açıklamada "Irakta siyasi otorite, 2003ten bu yana ülkeyi kan gölüne çeviren işgal güçlerinin kurtarıcı’ olmadıklarını artık görmelidir. İşgalci güçlerin ülkeden tasfiyesi hususunda Irak Parlamentosunun aldığı kararın arkasında durulmalıdır. Bugün yapılması gereken en önemli şey, iç ihtilafların çözüme kavuşturulması ve istikrarın yerli dinamikler üzerinden sağlanmasıdır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir