• DOLAR 7.767
  • EURO 9.221
  • ALTIN 421.035
  • ...
​Doğu Türkistanlıların Çin Başkonsolosluğu önündeki direnişi sonuç vermeye başladı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Komünist Çin rejiminin toplama kamplarında ve cezaevlerinde bulunan aileleri için Çin'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde nöbet tutan Doğu Türkistanlı Müslümanlar kararlı ve haklı mücadelelerinin meyvesini almaya başladı.

Çin İstanbul Başkonsolosluğu önünde ailelerinden haber alabilmek için günlerce nöbet tutan Doğu Türkistanlı Müslümanlar konsolosluğun dilekçeleri kabul edeceği bilgisi üzerine 'Aile Nöbetine' ara verdikleri öğrenildi.

Gelişmeler ile ilgili basına açıklamalarda bulunan Medine Nazimi,"Kararlı ve dik duruşumuz ile birlikte İstanbul Valiliğimizin girişimleri sayesinde Çin yönetimi ailelerimizden haber alabilmemiz için hazırladığımız dilekçelerimiz kabul edeceğini söyledi." dedi.

Ailelerinden haber alabilmek adına hazırladıkları dilekçeleri İstanbul Valiliği ile iletişime geçtikten sonra konsolosluğa ulaştıracaklarını açıklayan Mirza Ahmet İlyasoğlu, mücadelemizde bizlere gösterdiği desteklerden ötürü İstanbul Valiliğimize teşekkür ederiz. Yaşanan gelişmelerin takipçisi olacağımızı bildirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir