• DOLAR 32.215
  • EURO 35.011
  • ALTIN 2502.345
  • ...
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine desteğini artırarak sürdüren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 10 bin tonluk hayvan yemi dağıtımı ile bir kez daha hayvan yetiricilerinin yüzünü güldürdü.

Şahinbey Belediyesi'nin hayvan yetiştiricilerine vermiş olduğu 10 bin tonluk hayvan yemi desteği Kapcağız Mahallesi’nde başladı.

Yem dağıtım töreninde konuşan AK Parti Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Ali Şahin, belediyecilik anlayışının değişerek çiftçiye ve hayvan yetiştiricilerine destek noktasına geldiğini belirtti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan da hayvan yetiştiricilerine verdiği destekten dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel de vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması noktasından belediyelerin ellerinden geldiği kadar çalıştığını belirterek Şahinbey Belediyesi’nin her fırsatta çiftçinin ve üreticinin yanında olduğunu ifade etti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu da tarımda ülkenin kendine yetebilmesi gerektiğini belirterek verilen bu desteklerin çok büyük önem arz ettiğini belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de tarımda yerli üretimin önemine dikkat çekti.

Şahin, “Eli nasırlı milletin sofrasında şehrin ekonomisinde en büyü katkısı olan çiftçilerimiz adına Şahinbey Belediye Başkanımıza özel olarak teşekkür ediyorum. Hangi şehirde ne olduğunu Belediyeler Birliği Başkanı olduğum için biliyorum. Mehmet Başkanımızın verdiği bu destek başka bir yerde yok.” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da çiftçilerin ve hayvan yetiştiricilerin desteklenmesi noktasında Şahinbey Belediyesi olarak çalışmaların devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Başta kanunları ve yasal düzenlemeleri hazırlatarak önümüzü açan ve çalışmalarımıza imkan veren Cumhurbaşkanımıza, çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemiz tarımsal desteği ilk başlatan belediye oldu. Şahinbey bölgemizdeki çiftçilerimize destek olmak amacıyla 4 yıldan bu yana desteklerimizi artırarak sürdürüyoruz. Her yıl bir önceki yıldan daha ileri gidiyoruz. 4 yıl önce 3 bin 500 ton destek ile başlamıştık, sonraki yıl 3 bin 500 ton ve daha sonra ki yıl 7 bin tona çıktık. Bugün itibariyle 10 bin ton hayvan yemi desteği veriyoruz. Şu ana kadar 24 bin ton hayvan yemini hayvan yetiştiricilerimize dağıttık. Dağıtmaya devam ediyoruz.” dedi.

Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 5 bin 500 çiftçinin olduğunu anımsatan Tahmazoğlu, çiftçilere verdikleri ve verecekleri destekleri anlattı.

Yem desteği alan hayvan yetiştiricisi Derdi Özdemir, “Yem dağıtımı çok güzel, destekler bize çok katkı sağlıyor. Sütler normalde 50 kilo veriyorsa yemler sayesinde 75-80 kiloya kadar çıkıyor.” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür eden Çiftçi Cesur Karahan da, “Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun, köylünün yükünü hafifletiyor. Verdiği desteklerden dolayı çiftçi ekip biçiyor ve para kazanıyor. Yem hayvanlarda hem etlendiriyor, sütlendiriyor ve sağlıklı kalmasını sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Tören yemlerin dağıtılması ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız