• DOLAR 8.295
  • EURO 10.087
  • ALTIN 490.03
  • ...
Diyarbakır'da "İş Kulübü" eğitimleri başladı

Diyarbakır'da, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, kursiyerlere; motivasyon, özgeçmiş hazırlama teknikleri, mülakat türleri ve püf noktaları, iş arama kanalları, uygun pozisyonda iş arama teknikleri, beden dili ve iletişim, kişilik testi ve iş veren beklentileri gibi konularda detaylı bilgiler verirken sanat ve meslek edindirme kurslarında eğitim alan kursiyerlerin istihdama katılımlarını sağlamak için “İş Kulübü” eğitimlerine de başlandı. 

Alanında uzman eğitmenlerin görev yapacağı ve 2 gün sürecek programda, kursiyerler işe yerleşmek için neler yapılması gerektiğini, tecrübe sahibi olmadan iş bulunabileceğini, hangi yollarda iş aranacağını, iyi bir öz geçmişin nasıl hazırlanacağını, iş görüşmelerinde nasıl davranılması gerektiğini, işe kabulde önemli olan noktaları detaylarıyla öğreneceği bildirildi.

Coronavirus tedbirleri kapsamında 12 kişilik sınıflarda yüz yüze yapılan eğitimlerden, bütün kursiyerlerin yararlanacağı ve eğitim sonunda öğrencilere sertifika dağıtılacağı belirtilirdi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir