• DOLAR 16.379
  • EURO 17.626
  • ALTIN 974.215
  • ...
Avrupa Yetim Eli ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıttı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, yardım çalışmaları kapsamında Türkiye'deki faaliyetlerine devam ediyor.

Avrupa Yetim Eli, pandemi nedeniyle kıt imkânlarla uzaktan eğitime devam eden ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet yardımında bulundu.

Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Fadlullah Çelik, yaptığı açıklamada, Batman Umut Kervanı aracılığıyla 75 ihtiyaç sahibi öğrenciye tablet yardımında bulunduklarını söyledi.

Eğitimlerinden mahrum kalan çok sayıda öğrencinin bulunduğunu belirten Çelik, “Avrupa Yetim Eli Derneği, öğrencilerin eğitim çalışmalarının aksamaması için bu kapsamda da yardım faaliyeti yürütüyor. Pandemi sürecinden dolayı temel bir ihtiyaç olan eğitim artık online şeklinde gerçekleştiriliyor. Bundan dolayı eğitimlerinden mahrum kalan öğrencilerimiz maalesef epey var. Bu ihtiyacı bir nebzede olsa gidermek adına Avrupa Yetim Eli Derneği olarak 75 öğrencimize tablet dağıtımını gerçekleştirdik. İnşallah öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sunmuş olduk.” diye konuştu.

Konuşmasında hayırseverlere çağrıda bulunan Çelik, “Buradan hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz: Eğitim temel bir ihtiyaçtır. Bu eğitime destek vermelerini, ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyacını karşılamaya çağırıyoruz.” dedi.(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir