• DOLAR 32.246
  • EURO 34.879
  • ALTIN 2423.752
  • ...
Yağmur için eller semaya yükseldi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Batman’da da cuma namazının ardından vatandaşlar, Ulu Camii İmamı Mehmet Latif Kaya’nın okuduğu yağmur duasına eşlik etti. Vatandaşlar ellerini semaya açarak yağmurun yağması için dua etti.

Kurak geçen mevsim nedeniyle topluca yağmur duası yaptıklarını belirten vatandaşlar, yağmura büyük bir ihtiyacın olduğunu söyledi.

Bölge genelinde uzun zamandır yağmurun yağmadığını ifade eden vatandaşlardan Hasan Şimşek, “Allah’a yağmur için dua ettik. Allah bizleri musibetlerden, kuraklıktan korusun. Bu kıyamet alametidir. Allah’tan rahmet, bereket istiyoruz. Yağmur yağmasa yaşayamayız. İnsanın hayatı suya bağlıdır. Bunun için yağmur duası yaptık. Normalde kar yağmalıdır. Yağmur ise çok önceden yağmalıydı. Köylerde araziler kuraklıktan çatlamış durumda.” diye konuştu.

Kuraklığın son bulması için Allah’a dua ettiklerini dile getiren Ramazan Sunca, “Kuraklık için dua ettik. Allah’tan yağmur göndermesini istedik. Allah’tan rahmet istedik. İslam alemi içindeki bu musibeti kaldırmasını istedik. Çiftçiler yağmur yağmadığı için tarlasını ekemiyor. Güneydoğu’da ciddi kuraklık var. Yağmur yağdığında da çok az geliyor. Çiftçilerin gözü yağmurda.” dedi.(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir