• DOLAR 8.32
  • EURO 10.112
  • ALTIN 499.35
  • ...
Malatya’da depremzedeler için yapılan konutlardan 104’ü hak sahiplerine teslim edildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Pütürge Dumlupınar Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen kura törenine Vali Aydın Baruş, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İlçe Kaymakamı Batuhan Taşgın, İlçe Belediye Başkanı Mikail Sülük, AFAD İl Müdürü Mustafa Türker, siyasi parti temsilcileri, TOKİ temsilcileri, yüklenici firma yetkilileri, STK temsilcileri ve hak sahipleri katıldı.

Programda konuşma yapan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, depremin ilk anından itibaren vatandaşın yanında yer aldıklarını söyledi. Çalık, tüm dünyayı etkileyen pandemi süreci olmasaydı bu sıkıntıların daha çabuk çözüme ulaşılacağını ifade etti.

Vali Aydın Baruş da 24 Ocak depreminin ardından bir de pandemi süreci olması nedeniyle yapılacak çalışmaların biraz aksadığını ancak depremen zarar gören vatandaşların evlerini teslim ettikleri için çok mutlu oldukları söyledi.

Baruş, "Depremin ilk gününde Sayın Cumhurbaşkanımız buraya teşrif ettiler, deprem olduğu gece de İçişleri Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve Sağlık Bakanımız ile hep birlikteydik. Gece vakti depremden zarar gören yerleri ziyaret ettik. Bu devletimizin bize ne kadar önem verdiğinin göstergesidir. Bize de sizlerin sıkıntılarının giderilmesi hususunda talimatlar verdiler. Biz de depremden zarar gören ilçelerimizin derdine derman olmak için çaba sarf ediyoruz. Bugün itibariyle il genelinde 3 bin 641 adet konut yapımı hala devam ediyor. Yer seçimi konusundaki sıkıntıları da aşınca bu sayı daha da artacak. Özellikle kırsal alanda yer seçimi uygun olmayan vatandaşlarımızın ilçe merkezi veya toplu konutlarından faydalanmalarını özellikle tavsiye ediyoruz. Bu şansı iyi değerlendirerek sağlıklı ve iyi koşullardaki bu güzel evlere kavuşabilsinler. Kura çekiminden sonra sahip olacağınız evlerinizde ailelerinizle birlikte sağlıkla güle güle oturun.”

Noter huzurunda yapılan ilk kura çekimini yapan Vali Aydın Baruş, kurada ismi çıkan hak sahibi Şaban Tellioğlu’na hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Vatandaşlardan Mehmet Toprakkoç, depremde evinin ağır hasar gördüğünü ve bugün TOKİ tarafından yapılan konutların kura çekimine katıldıklarını belirterek, yeni evine kavuştuğu için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Emeği geçen herkese teşekkür eden Filiz Donaş, yeni evlerine kavuşacağı için çok heyecanlı olduğunu söyleyerek şöyle devam etti:

"Depremden sonra 3 aya yakın çadırda kaldık daha sonra bir ev kiraladık. Şimdi de kendi evimiz çıkacak diye çok mutluyum. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah. Yeni yapılan evleri de gördüm çok güzel, beğendim. Heyecanla kuramın çıkmasını bekliyorum.” (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir