• DOLAR 32.788
  • EURO 35.16
  • ALTIN 2457.99
  • ...
Siyonist işgal rejiminde erken seçim gündemde
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Terör rejiminde, üç erken seçimden sonra siyasi rakipler Benyamin Netanyahu ile Benny Gantz'ın kurduğu dönüşümlü başbakanlığa dayalı ulusal birlik hükümeti, sadece 6 ay dayanabildi.

Sözde meclis Knesset'te, muhalefetin, meclisin feshedilmesi ve erken seçime gidilmesi talebiyle sunduğu önergenin ilk tur oylamada kabul görmesi, 2 yıl içinde 4. genel seçime gidilmesinin yolu açtı.

54'e karşı 61 lehte oy alan önerge, meclis yasama komisyonuna gönderildi. Sözde Başbakan siyonist Netanyahu, salı günkü açıklamasında, lideri olduğu Likud partisinin aleyhte oy kullanacağını açıklamıştı.

Netanyahu ile yaşadığı anlaşmazlıklara, 2021 bütçesinin geçirilmesi meselesini de ekleyen Savaş Bakanı Gantz ise önergeden yana oy kullandı.

Gantz'ın partisi Mavi-Beyaz'ın yanı sıra önergeyi sunan Yesh Atid ile İşçi Partisi ve Meretz de erken seçimden yana oy kullandı.

Erken seçim kararının alınabilmesi için önergenin önce meclis komisyonundan geçmesi, ardından yapılacak 3 oylamada da meclis salt çoğunluğu olan 61 milletvekilinin desteğini alması gerekiyor.

Önergenin meclis komisyonuna ne zaman geleceği, anlaşmazlığın çözülememesi durumunda diğer 3 oylamanın hangi tarihte yapılacağı henüz bilinmiyor. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir