• DOLAR 7.555
  • EURO 9.137
  • ALTIN 437.81
  • ...
Bunu da yaptılar; Mahkeme kararıyla CAMİ kapattılar!

Danıştaydan yapılan açıklamada, "Pantin Camii'nin imamı tarafından sosyal medyada yapılan yorum ve ortaya konulan fikirlerin provokasyona sebep olduğunun düşünüldüğü, ilgili mahkemenin terör, şiddet, nefret veya ayrımcılık riski ile bağlantılı ibadet yerinin kapatılmasının haklılığı gerekçesiyle kararın onandığı" bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada camide görev yapan imamların medyadaki paylaşım ve fikirleri ile hareketlerinin cami yönetimini bağladığı, yönetimin durumun düzeltilmesi yönünde adımlar atması durumunda caminin ibadete açılabileceği kaydedildi.

Diğer yandan İçişleri Bakanı Gerald Darmanin de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, nefret kışkırtıcılığı yaptığını, radikal İslamcı hareketlerle bağlantısı olduğunu ileri sürdüğü Müslüman sivil toplum kuruluşu BarakaCity'in Bakanlar Kurulunda alınan kapatılma kararının Danıştay tarafından onandığını duyurdu.

Fransa'da Müslüman kuruluşlar hedefte
Fransa hükümeti, Paris’in banliyölerinden Seine-Saint-Denis’teki Pantin Camii'nin yöneticisi, derste öğrencilerine Hazreti Muhammed'e(s.a.v) hakaret içerikli karikatürü gösterdikten sonra 16 Ekim'de öldürülen öğretmene tepki görüntüsünü internette paylaştığı gerekçesiyle, caminin 6 ay kapatılmasına karar vermişti.

Cami yönetimi savcılık tarafından alınan ve Montreuil İdari Mahkemesi tarafından onanan kararı Danıştaya götürmüştü.

Öğretmenin öldürülmesinin ardından ayrıca İslamofobi ile Mücadele Kolektifi (CCIF) ve BarakaCity dahil birçok dernek, cami ve sivil toplum kuruluşu kapatılmıştı.

            Tüm bu uygulamaların Fransa'da İslami yapıları sindirme ve 'Fransız İslamı' gibi absürt                 bir anlayışın yerleştirilmesi adına yapıldığı ifade ediliyor.

            Macron ve iktidar çevrelerinin İslami varlıklara ve İslami anlayışa karşı başlattıkları bu                  tehlikeli girişimin aslında Batı Dünyası'nın temel dinamiklerinden olan "İslam'a                  tahammülsüzlüğün" bir tezahürü olduğu da vurgulanıyor.

             Bir Cami İmamının attığı twett gerekçe gösterilerek bir İbadet Yerinin mahkemece kapatılması yakın gelecekte Fransız Derin Devletinin kendi kafasına göre işaret ettiği bir çok yerin kapatılabileceğini ve suçsuz birçok Müslümanın uydurma gerekçelerle SINIRDIŞI edilebileceğini gösteriyor. 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir