• DOLAR 7.426
  • EURO 9.052
  • ALTIN 442.251
  • ...
Arabuluculukta uzmanlık eğitimlerinin kapsamı genişletildi

İş, ticari ve tüketici uyuşmazlıklarında uygulanan arabuluculukta uzmanlık eğitimlerinin kapsamı genişletildi.

Uzman arabuluculuk, banka ve finans hukuku, sigorta hukuku, sağlık hukuku, inşaat hukuku, fikri ve sınai haklar hukuku, enerji hukuku ve spor hukuku alanlarında da uygulanacak. Arabulucular, uyuşmazlıklar karşısında taraflara daha süratli ve etkin çözümler önerileri sunabilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, arabuluculuk, iş uyuşmazlıklarında 1 Ocak 2018, ticari uyuşmazlıklarda 1 Ocak 2019 ve tüketici uyuşmazlıklarında ise 28 Temmuz 2020’den itibaren zorunlu olarak uygulandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, "Arabuluculukta uzmanlık eğitimi şartı ise ilk olarak iş uyuşmazlıklarında 2018’de uygulanmaya başlandı. Aradan geçen yaklaşık 3 yıllık sürede bu eğitimlerin arabuluculuğun gelişiminde önemli katkılar sağladığı görüldü. Bugün başlayan uzmanlık eğitimi ile birlikte arabuluculuğun uygulandığı tüm alanlarda uzmanlık eğitimi zorunluluk haline getirilmiş oldu. Arabulucular pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak yapılan derslere katılarak uzmanlık belgesi alabilecek." denildi. (İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir