• DOLAR 7.793
  • EURO 9.346
  • ALTIN 443.757
  • ...
Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da Mevlid Kandili ihya edildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) viladetinin 1449’uncu yıl dönümü Peygamber Şehri Şanlıurfa'da ihya edildi.

Mevlid Kandili'ni idrak etme etmek isteyen  vatandaşlar, akşam namazının ardından çocuklarıyla birlikte başta Balıklıgöl Mevlid-i Halil Camii ve Hazreti Eyyüp Camii olmak üzere kentteki camilere akın ettiler.

Camilere gelen vatandaşlar, Coronavirus tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske takma kuralına uydu.

Yatsı namazından önce cami cemaatine vaaz veren Şanlıurfa İl Müfü Yardımcısı Mustafa Erdem Peygamber Efendimiz çocuklara ve gençlere verdiği öneme değindi.

Çocuklara verilecek en büyük hediyenin "terbiye" olduğunu belirten Erdem, "Bir sahabe Peygamber Efendimizin torunları Hasan ile Hüseyin'i öptüğünü görüyor. Diyor ki 'Ya Resulallah sen bu çocukları nasıl öpüyorsun? Benim 10 tane çocuğum var hiçbirini öpmüyorum.'  Peygamber Efendimiz O'na şu cevabı veriyor:  'Merhamet etmeyene merhamet edilmez.'  Çocuklarımızı öpeceğiz ve seveceğiz. Çocuklarımıza, Peygamberimizin şu hadisini söyleyelim.  Peygamberimiz şöyle buyuruyor: 'Bir anne ve babanın çocuğuna verdiği en önemli hediye terbiyedir. Türkiye'de ve dünyada en büyük sorun çocukların ve gençlerin sıkıntılarıdır.Çocukların madde bağımlılığına kaymaları Avrupa'nın en büyük sorunudur. Türkiye'de de bu sorun başladı. Çocuklarımıza bu konuda nasihat edelim." şeklinde konuştu.

Cemaatle kılınan yatsı Namazı'nın ardından okunan eller semaya açılarak dünya Müslümanları için dua edildi.

Mevlid Kandili; Mevlid-i şerif, ilahiler, salavatlar ve dualarla Mevlid ile idrak edildi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir