• DOLAR 7.9
  • EURO 9.312
  • ALTIN 484.74
  • ...
Altun: "Uluslararası toplum Ermeni saldırganlığı karşısında üç maymunu oynuyor"

Altun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Azerbaycan’daki kardeşlerimizle her zaman omuz omuza olacağız. Ermenistan, saldırganlık yapmadan önce bunu hesaba katmalıdır. Savaş ve istikrarsızlığın bölgeye faydası olmaz." dedi.

Altun, ""Uluslararası toplum, bir kez daha Ermeni saldırganlığı karşısında üç maymunu oynamaktadır. Onlarca yıldır hiçbir şey yapmayarak, hatta yasadışı işgale ortak olarak Ermeni tarafını cesaretlendirdiler. Mevcut çatışma, durumun sürdürülemez hale geldiğinin kanıtıdır." ifadelerini kullandı.

Ermenistan'ın, Azerbaycan topraklarında işgalci durumunda olduğunu söyleyen Altun, şunları kaydetti:

"On yıllardır Dağlık Karabağ’ı işgal etmekle kalmadılar, aynı zamanda Azerbaycan’a karşı sürekli provokasyonlara kalkıştılar. Bugün yaptıkları saldırı, bir kez daha tehlikeli bir durum oluşturdu.

Ermeni saldırganlığını en güçlü biçimde kınıyor; dünyanın tüm makul ülkelerine, bu işgale ve saldırılara karşı Azerbaycan’la dayanışma içinde olma çağrısında bulunuyoruz. Türkiye ve Azerbaycan 'iki devlet, bir millettir.' Bunun gereğini yaparız." (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir