• DOLAR 7.97
  • EURO 9.463
  • ALTIN 487.38
  • ...
Ali Karadaği, o Arap liderlerini tebrik etti

Karadaği, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Gücünü halkından alan Arap liderler, halklarının taleplerini ifade ederek israil ile normalleşmeyi reddetti ve Filistin davasını kutsal bir mesele olarak kabul etti. Buna karşın halkını arkasına alamayan hükümdarlar ise koltuklarını ve tahtlarını korumak için efendilerinin peşinden gidiyor." ifadelerini kullandı.

Katar Dışişleri Bakanlığından dün yapılan açıklamada, "israilin, Filistin topraklarını işgaline son vermesi ve başkenti Kudüs olan Filistin Devletinin kurulması konusundaki kararlı konumumuzu teyit ediyoruz. Katar, Filistin halkının tüm meşru haklarını elde edene kadar Filistinli kardeşlerinin acılarını hafifletmek için elinden gelen her türlü desteği sağlamak için hiçbir çabadan kaçınmayacaktır." denilmişti.

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun da dün, "Bir tür normalleşme furyası görüyorum. Biz buna katılmayacağız ve kutlamayacağız. Filistin meselesi bizim için ve tüm Cezayirliler için kutsal bir dava olarak kalacak." açıklamasında bulunmuştu.

Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da düzenlenen törende siyonist işgal rejimi ile ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir