• DOLAR 7.97
  • EURO 9.463
  • ALTIN 487.38
  • ...
Siyonist milyarderden Trump'ın seçim kampanyasına rekor bağış

Trump'ın ABD'nin Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararında, işgal rejiminin Golan tepelerindeki egemenliğinin kabul edilmesinde, ABD'nin nükleer anlaşmadan çıkmasında, Yahudi yerleşim merkezlerinin meşrulaştırmasında, Filistin Yönetimi'ne yardımların kesilmesinde ve normalleşme anlaşmalarına destek olmasında Adelson'un ismi geçiyor.

ABD'de yayın yapan CNBC televizyon kanalı, Las Vegas Sands Corporation'ın CEO’su olan kumarhane işletmecisi Sheldon Adelson’un, Trump’ın 3 Kasım’da yeniden seçilmesine yönelik kampanyaya 50 milyon dolar bağış yapacağını bildirdi.

Söz konusu bağış kararının verilmesi, Trump'ın BAE, Bahreyn ve işgal rejimi arasındaki normalleşme anlaşmalarına Beyaz Saray'da ev sahipliği yaparak destek olmasından sadece bir gün sonra gerçekleşti.

Bağışın doğrudan Trump'ın kampanyasına, Kongre'de Trump ve cumhuriyetçilere yardım eden Cumhuriyetçi Parti'ye ve diğer gruplara gideceği belirtildi.

Adelson ve eşi, 4 yıl önce cumhuriyetçilere 82 milyon ve 2016 başkanlık seçimi boyunca 27 milyon dolardan fazla yardımda bulunmuştu.

Yahudi asıllı milyarder Sheldon Adelson, Amerikan Cumhuriyetçi Partisi ve işgal rejiminin büyük bir destekçisi olarak biliniyor. Adelson, ABD’nin en büyük kumarhane zinciri Las Vegas Sands’in kurucusu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir