• DOLAR 7.815
  • EURO 9.146
  • ALTIN 473.18
  • ...
Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine kurulan PCR test merkezi hizmet vermeye başladı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

 

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine yeni tip Coronavirus (Covid-19) testi yapabilme imkânı sağlayan PCR laboratuvarı ile günlük 350 test yapılmaya başlandı. Test sayısı ihtiyaç halinde 600’e kadar da çıkarılabilecek.

Kurulan laboratuvar sayesinde numunelerin, il dışına gönderilmeden Siirt’te tahlilleri yapılmaya başlandı. Bu sayede pozitif çıkan vakaların hızlı takip edilmesi ve tespit edilmesiyle salgının önüne geçilmesinde önemli bir hizmet sunulmuş olacak.

"Bütün vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını bekliyorum"

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine kurulumu yapılan PCR testi cihazı ile testlerin zaman kayıplarını asgari düzeye indireceğini kaydeden Vali Hacıbektaşoğlu, şu açıklamada bulundu:

"Siirt’te PCR laboratuvarımız hizmete girmiş bulunmakta. Bütün Siirt’e hayırlı olsun. Test sonuçları PCR laboratuvarlarımız sayesinde daha hızlı bir şekilde sonuçlanacak. Bütün halkımıza sesleniyoruz, salgının bulaşmasını engellememiz lazım. Bunun için de en büyük silahımız temizlik, mesafe ve maske. Bu kurallara uymamız lazım. Her birey kendini korumak zorunda, özellikle risk altındaki 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların düğünlere katılmamasını istiyorum. Bütün vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını bekliyorum. En başta sağlık çalışanlarımız ve bu işin takibini yapan bütün ekiplerimizin emekleri biz kurallar uymazsak boşa gidecektir.” (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir