• DOLAR 32.263
  • EURO 34.916
  • ALTIN 2425.498
  • ...
Batman Otogarı'nda ATM'nin olmaması büyük sıkıntılara yol açıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Her gün yüzlerce kişiye hizmet veren Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde ve yakınlarında bankamatik (ATM) bulunmaması mağduriyete yol açıyor.

Bir otobüs terminalinde bankamatiğin büyük bir ihtiyaç olduğunu belirten yolcular bir an önce otogara ATM cihazının konulması gerektiğini ifade ettiler.

 

Batman Otogarı'nda ATM'ye büyük ihtiyaç duyulduğunu belirten Batman Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletme Müdürü Mehmet Emin Can, Vatandaşların bankamatik talebini, defalarca bankalara müracaat etmelerine rağmen sonuç alamadıklarını belirtti.

"Yolcuların en çok şikâyet ettikleri konu ATM'nin olmamasıdır"

Can, "Şehirlerarası otogarımız Batman'ın güzide bir yeri olup insanların yoğun olarak geldikleri bir yerdir. Otogarımızdaki en büyük sorunlarımızdan biri; bir ATM'nin olmayışıdır. Belirli zamanlarda bankalarla bire bir yaptığım görüşmelerde bankamatik konusunda bir netice elde edemedik. İl dışından gelen ve il dışına çıkacak olan vatandaşlar nakit para ihtiyacını otogardan karşılayamıyorlar. Nakit para ihtiyaçlarını giderebilmek için şehir merkezine gitmeleri gerekiyor. Şehir merkezine gidemedikleri için yolcular çok sıkıntı yaşamaktadırlar." dedi.

"Bankalara elimizden gelen kolaylığı sağlayacağız"

Bankaların kendisi ile iletişime geçmeleri halinde ellerinden gelen kolaylığı sağlayacağını ifade eden Can, "Otogarda yer ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Kendilerinin uygun buldukları bir yer üzerinden resmi protokol imzalar, elektrik ve altyapı ile ilgili de elimizden gelen desteği sunarız. Otogarımızda 24 saat güvelik personellerimiz bulunduğu için güvenlik açısından eksiğimiz yoktur. Otogarın hemen yanında; İlçe Otogarı, Hal Müdürlüğü, Oto Galericiler Sitesi, TIR ve Kamyoncular Kooperatifi var. Yoğun bir para sirkülasyonunun olduğu bu bölgede bankamatiğin olmaması büyük bir eksikliktir. Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için en az bir bankamatiğin kurulmasını talep ediyoruz." diye konuştu.

"Otogarımızda yer ve güvenlik sorunu yoktur"

Otogarda bankamatik olmamasından dolayı yolcuların çok mağdur olduğunu belirten otogar esnafından Mehmet Şimşek, "Otogara gelen yolcuların çoğu ATM olmadığından mağdur olmaktadır. Yolcular bu sıkıntılarını çoğu zaman bize söylüyorlar. Esnaf olarak devlet yetkililerinden ricamız bir an önce otogara bankamatik kurulmasını talep ediyoruz. Daha önce birkaç bankaya başvurumuzu yapmıştık ama güvenlik sorunları nedeniyle bize olumlu yanıt vermediler. Şu anda otogarımızda yer ve güvenlik sorunu yoktur." dedi.

"Bankamatiğin olmaması vatandaşı mağdur ettiği gibi biz de mağdur oluyoruz"

"Otogarda ATM'nin olmaması satışlarımızı da etkiliyor" diyen esnaflardan İlhan Ertaş, "Batman'ın en işlek yerlerinden biri olan otogarımızda bankamatik yok. Vatandaşlar sürekli yanımıza gelip üstlerinde para olmadığından ATM sormaktadırlar. Bankamatiğin olmaması vatandaşı mağdur ettiği gibi biz de mağdur oluyoruz. Gelen müşterileriz ATM bulamadıklarından dolayı biz de satış yapamıyoruz. Devlet yetkililerinden Batman Otogarı'na acil bir şekilde bir veya iki tane ATM kurmalarını istiyoruz. Bu zamanda birçok insan üzerinde para taşımayıp kart kullanıyor." ifadelerini kullandı.

"Devlet yetkililerinden otogara ATM cihazının getirmelerini istiyoruz"

Yoldan geldiğini ve para çekmek istediğini ama otogarda ATM olmadığından para çekemediğini belirten yolculardan Fahrettin Okan, "Şu an yoldan geldim, üstümde para yok, para çekmem gerekiyor ama otogarda bankamatik yok. Otogarda bankamatik olmadığı için ne yapacağımı bilemiyorum, mağdur duruma düştük. Devlet yetkililerinden otogara ATM cihazının getirmelerini istiyoruz. Otogara gelen birçok yolcu benim gibi mağdur oluyor." dedi.

"Batman Otogarı'nda bankamatik olmaması çok büyük bir eksiklik"

Öğrenci olduğunu ve sürekli il dışa çıktığını söyleyen yolculardan Celal Akbaş, "Batman gibi büyük bir şehrin otogarında ATM cihazının olmaması çok büyük bir eksikliktir. Ben öğrenciyim sürekli şehir dışına gidip geliyorum. ATM olmadığından sürekli sıkıntı yaşıyorum. ATM cihazının olması çok iyi olacaktır. Sürekli nakit para taşıyamıyoruz, güvenli de olmadığından ihtiyaca göre ATM'den para çekiyoruz. En kısa zaman da bu sıkıntının giderilmesini istiyoruz." diye konuştu.

"Otogar çevresinde ne banka ne de ATM var"

Gerek terminalde gerekse çevrede herhangi bir ATM'nin bulunmamasının kendilerini mağdur ettiğini belirten Ahmet Turan, "Batman gibi güzel şehrimizin otogarında bankamatiğin olmaması çok ayıp ve büyük bir eksikliktir. Otogara ve çevresine ATM'nin kurulması çok iyi olur. Nakit para ihtiyacımız için her seferinde şehir merkezine gitmek zorunda kalmayız. Yetkililerden isteğimiz, en yakın zamanda bu büyük eksikliği gidermeleridir." dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir