• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Malatya Valiliğinden deprem açıklaması
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

 

Valilik açıklamasında, depremde yıkılan konutun olmadığı, bir evin çatısında çökme ve daha önceki depremlerde zarar gören bazı binaların duvarlarında çatlakların oluştuğu belirtildi.

Açıklamada, "Pütürge İlçesi’nde 4 Ağustos 2020 tarihinde saat 12.37’de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremde, mahalle muhtarlıklarından alınan bilgiler ile AFAD, Emniyet ve Jandarma ekiplerince yapılan saha araştırmaları neticesinde herhangi bir can kaybı ve yaralanma olayı meydana gelmediği tespit edilmiş olup depremin hemen ardından bölgeye sevk edilen İl AFAD Müdürlüğü ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü görevlilerince binalarda hasar tespitine yönelik çalışmalara başlanmıştır." denildi.

Pütürge İlçesi Taşmış Mahallesi’nde 4-5 toprak evin yıkıldığı yönünde mahalle muhtarı tarafından yapılan açıklamalara ilişkin olarak yerinde yapılan araştırmalarda, Taşmış Mahallesi’nde yıkılan konut olmadığı belirtilen açıklamada, bir evin çatısında çökme ve daha önceki depremlerde zarar gören bazı binaların duvarlarında çatlakların oluştuğu ifade edildi.

Açıklamanın sonunda şu ifadelere yer verildi:

"5.2 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede artçı sarsıntıların devam etmesi nedeniyle oturduğu konutu hasar gören vatandaşlarımızın görevli ekipler tarafından hasar tespiti çalışmaları yapılana kadar evlerine girmemeleri can güvenliği bakımından büyük önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun." (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir