• DOLAR 7.418
  • EURO 9.011
  • ALTIN 442.114
  • ...
İstanbul Sözleşmesi mağduru aileler Ankara’da yetkililerle görüştü
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İki gün boyunca Ankara’da, Meclis’te gerçekleştirdikleri bir dizi ziyaretlerin ardından aileler, siyasi parti temsilcileri ve bazı milletvekilleriyle görüşerek yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdi.

Görüşmelerde; İstanbul, Lanzarote ve CEDAW gibi sözleşmelerle Türkiye’ye getirilen kanun ve yasalarla genç evlilikler yasaklanırken, fuhşun teşvik edilip, toplum temeli olan aile ise, dağıtıldığına dikkat çekildi.

Mağduriyetlerinin giderilmesi için yaptıkları ziyaretlerin ardından İLKHA’ya konuşan mağdur aileler sözcüsü Ayşe Sepet, yetkililerin seslerine kulak vermelerini istedi.

Genç evlilik mağdurları olarak iki gündür Ankara’da temaslarda bulunduklarını aktaran Sepet, “TBMM’ye ziyaret gerçekleştirdik. Milletvekillerimiz Cemal Bekle, Osman Nuri Gülaçar ve Ramazan Can ile görüştük. Bizim yanımızda olduklarını her zaman bizi desteklediklerini, bu işi en kısa zamanda çözeceklerini ilettiler. Bugün 15 Temmuz 2020 Cumhurbaşkanımızın Yardımcısı Leyla Şahin Usta ile görüştük. Her zaman için bizim arkamızda olduğunu, bu sorunu en kısa zamanda çözeceğini, evlatlarımız ve bizim mağdur olduğumuzu söylediler. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla en kısa zamanda çözüleceği söylendi. Biz en kısa zamanda çözüm bekliyoruz.” dedi.

Resmi nikahlı eşlerinin “tecavüzcü” diye cezaevlerinde bulunmalarını kabul etmediklerini dile getiren Sepet, “Evlatlarımız babalarına, biz de eşlerimize kavuşmak istiyoruz. 8 bin aile, 16 bin çocuk mağduruz. Bizim eşlerimiz kesinlikle tecavüzcü değil. Biz bu söylem ve suçlamaları kabul etmiyoruz. Resmi nikahlı eşimle 11 sene evliyiz. 3 tane çocuğumun babası ‘cinsel istismar’ suçundan cezaevindedir. Biz bunu hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Eşlerimize en kısa zamanda kavuşmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir