• DOLAR 8.754
  • EURO 10.389
  • ALTIN 496.61
  • ...
Lübnan’da yaşayan yabancılara dolar alma yasağı getirildi

Filistin'deki İslami Cihad Hareketi, Lübnan'daki Sarraflar Sendikası'ndan Lübnan'da yaşayan yabancıların Merkez Bankası tarafından desteklenen Amerikan dolarını satın almasını yasaklama kararından dönmeye çağırdı ve bu uygulamanın Filistinli mültecilere yönelik baskıda aşırı gidilmesi anlamına geldiğini söyledi.

Hareket yaptığı açıklamasında; "Sarraflar Sendikası'ndan çıkan genel karar Filistinli mültecilere yönelik baskı niteliğindeki kararlar çerçevesinde gelmiştir" dedi.

Açıklamada bu yasaklamanın Lübnan dışında okuyan üniversite öğrencilerini zor durumda bıraktığına, ev taksitleri ödeyen veya birtakım temel ihtiyaçlarını dolar üzerinden satın almak zorunda kalan Filistinlileri zora soktuğuna dikkat çekildi.

Açıklamada Filistinlilerin Lübnan'da yıllardan beri yaşayan ve vatanlarına dönüş beklentisi içinde olan mülteciler olduklarına, yabancı uyruklularla aynı konumda olmadıklarına işaret edildi.

Lübnan hükümetinin Filistinli mültecileri "yabancılar" statüsünde gören kararı ve ardından buna bağlı olarak getirilen kısıtlamalar ve yasaklar bu ülkedeki Filistinli mültecilerin maruz kaldığı problemlerin ve zorlukların artmasına neden olduğu belirtiliyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir