• DOLAR 6.866
  • EURO 7.76
  • ALTIN 396.956
  • ...
Van’da yapımı devam eden inşaatlarda iş sağlığı ve güvenliği denetimi yapılıyor

Kuralları uygulamanın yanı sıra, iyileştirici ve önleyici bir anlayışı esas alan İpekyolu Belediyesi, yapılan çalışmalarda, iş sağlığı ve güvenliği uyulması gereken bir mecburiyetten ziyade çalışanların ve vatandaşların sağlığını, güvenliğini destekleyen, önleyen, kaliteyi artıran bir araç olarak değerlendiriyor.

Bu anlayış ve hedefle, İpekyolu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, ilçe sınırlarında faaliyet gösteren inşaat alanlarını denetleyerek alınması gereken önlemler ve uyulması gereken kurallar için inşaat sahipleri ile çalışanlara uyarı ve bilgilendirmelerde bulundu.

2020 yılı içerisinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce verilen yapı ruhsatlarının, kazı çalışması aşamasından itibaren inşaat sahipleri, iş güvenlikleri konusunda uyarılmıştı. Uyarılara uymayan 8 yapı ile ilgili 3194 Sayılı İmar Kanunu gereğince cezai işlem uygulandığı belirtildi.

Yapı Kontrol Müdürü Veysel İlikçi, “İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla müdürlük olarak iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Bu konudaki hassasiyetimiz ilerleyen zamanlarda da kararlılıkla devam edecek.” dedi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir