• DOLAR 8.324
  • EURO 9.747
  • ALTIN 497.899
  • ...
Sivas Meslek Teknik Anadolu Lisesi dezenfekten üretimine başladı

Okul Müdürü Recai Gülez'den üretimle ilgili bilgiler alan Vali Ayhan, atölyede, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından belirlenen kriterlere uygun şekilde üretim yapıldığını söyledi.

Vali Ayhan, Türkiye'de Coronavirus ile mücadelede topyekûn seferberlik ilan edildiğini ifade ederek, herkesin bireysel olarak önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

Salgın döneminin en önemli kahramanlarından birinin dezenfektan üretimi yapan Meslek Liseleri olduğunu anlatan Ayhan, meslek liselerinde çok güzel başarı hikâyeleri ile karşılaştıklarını söyledi.

Sivas Meslek Teknik Anadolu Lisesi'nin bu zor dönemde etkin rol aldığını dile getiren Ayhan, “Mesleki Eğitimde Değişim Dönüşüm” projesi kapsamında; ORAN Kalkınma Ajansının destekleriyle okulun atölyesinin yenilenerek, zamanın şartlarına uygun şekilde dezenfektan maddesi üretimi yapıldığını kaydetti.

"İlk dezenfektanlar liselere giriş sınavında kullanılacak"

Eğitimde hem teorik hem de pratik olarak yapılan çalışmaların önemine dikkat çeken Ayhan, "Atölyemizde toplumsal ihtiyacımızı giderme noktasında önemli bir çalışma yapılıyor. Bu okulumuz, 1'inci Organize Sanayi Bölgesine yer alan fabrikalarımıza hem de eğitim camiasına katkı sağlayacak, birbirine köprü olacak." dedi.

MELİS markasıyla üretilen dezenfektanların ilk kullanımlarının Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencilere verileceğini anlatan Ayhan, "Bu güzel projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir