• DOLAR 8.116
  • EURO 9.775
  • ALTIN 461.48
  • ...
Öğrenciler engelliler için 'sosyal mesafe cihazı' geliştirdi

Batman OSB Bilim Teknik Koleji öğrencileri, yetkililerin önemle üzerinde durduğu sosyal mesafeyi ölçen 'sosyal mesafe cihazı' geliştirdi.

Geliştirilen cihaz, kişiye bir metreden fazla yaklaşıldığı durumlarda sesli, titreşimli ve ışıklı bir şekilde uyarılarda bulunuyor.

Batman OSB Bilim Teknik Koleji yetkilileri, 'sosyal mesafe cihazı'nın özellikle işitme ve görme engelli bireyler için sosyal mesafenin korunmasında büyük bir önem kazandığını belirttiler.

Yetkililer, "Batman OSB Bilim Teknik Koleji olarak, üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu yüzden sosyal mesafeyi ölçen kendi tasarım, yazılım ve üretimimiz olan sosyal metreyi geliştirdik. Yetkililerin uyarılarına rağmen sosyal mesafeye dikkat etmiyoruz. Geliştirdiğimiz cihaz sayesinde bir metreden fazla yaklaşıldığı durumlarda sesli, titreşimli ve ışıklı uyarı veren cihazımız, özellikle işitme ve görme engelli bireyler için, sosyal mesafenin korunmasında onlara yardımcı olmaktadır." ifadelerine yer verdi.(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir