• DOLAR 13.453
  • EURO 15.292
  • ALTIN 790.944
  • ...
Avrupa Yetim Eli, merhum Ömer Döngeloğlu adına Afrika’da iftar yemeği verdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

 

Birçok ülkede insani yardım faaliyetleri yürüten Avrupa Yetim Eli, “Ramazan 2020” programı çerçevesinde yaptığı yardım çalışmalarına devam ediyor.

Avrupa Yetim Eli, son olarak geçtiğimiz günlerde Covid-19 nedeniyle vefat eden İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu adına fakir kıta Afrika’da iftar yemeği verdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Avrupa Yetim Eli Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Ramazan ayı nedeniyle birçok ülkede yardım çalışmaları yürüttüklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Öncelikle herkesin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda birçok ülkede Ramazan çalışması yürütüyoruz. Balkanlardan Asya’ya, Avrupa’dan Ortadoğu ve Afrika’ya varıncaya kadar onlarca ülkeye yardımlar gönderiyoruz.  Rabbim hayırseverlerimizden razı olsun. Tabi Afrika denilince kuraklık, açlık, fakirlik ve yoksulluk akla geliyor. Gerçekten de Ramazan ayı onlar için bir fırsat ve bir nimettir. Afrika’nın Nijerya ülkesinde iki farklı yetimhanede toplamda 220 öğrenciye merhum Ömer Döngeloğlu Hocamız adına iftar verdik. Rabbim kabul etsin. Bu vesile ile bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar niyaz ediyorum. Avrupa Yetim Eli olarak yardımlarımız devam ediyor, Allah’ın izniyle devam edecek. Hayırseverlerimizden de yardım bekliyoruz. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir