• DOLAR 7.464
  • EURO 9.137
  • ALTIN 437.81
  • ...
Trump, Dünya Sağlık Örgütü'nü tehdide devam ediyıor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

WHO'yu Coronavirus salgınını hafife almakla eleştiren Trump, ABD'nin BM'ye bağlı bu teşkilata her yıl yüz milyonlarca dolar katkı yaptığını, Çin'in katkısının ise ABD'ye göre hep çok küçük kaldığını vurguladı. Trump, "Önceliklerini doğru şekilde belirlemeliler. Öncelikleri de herkesin, her ülkenin adil, düzgün muamele görmesi yönünde olmalı. Böyle görünmüyor." dedi.

WHO'nun, Coronavirus salgınına karşı stratejide birçok bakımdan yanıldığını, doğru analizleri yapamadığını ve tehdidi hafife aldığını savunan Trump, "Sınırlarınızı kapatmayın, her şey yoluna girecek." şeklindeki açıklamalarına rağmen ABD olarak sınırlarını kapattıklarını hatırlattı.

ABD'nin geçen yıl örgüte 500 milyon dolara yakın katkı yaptığını, Çin'in katkısının ise 42 milyon dolar olduğunu belirten Trump, buna rağmen DSÖ'nün Çin'den yana bir tutum sergilediğini savundu ve "Bu adil değil, bir çalışma, inceleme yürüteceğiz ve yapacaklarımız konusunda bir karara varacağız." dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir