• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.22
  • ...
Umut Kervanı Vakfı: Muhtaçların ihtiyaçlarını karşılamak için sadakalarımızı çoğaltalım
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Dünyayı saran Coronavirus salgını nedeniyle insanlığın zor günlerden geçtiğini hatırlatan Kurtaran, büyük bir musibet imtihanıyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Kurtaran, “Rabbimiz hastalık, açlık, fakirlik, korku ve benzeri musibetler ile bizleri zaman zaman imtihan etmektedir. İşte bugün de böylesine büyük bir musibet ve imtihan ile karşı karşıyayız. Daha önce de bütün dünyayı saran salgın bulaşıcı hastalıklar oldu. Bu salgınların sonucunda ise yüzbinlerce insan hayatını kaybetti.” dedi.

“Bu gecede ihlasla rabbimize yönelerek insanlığın kurtuluşu için dua etmeliyiz”

Bu gecede ihlasla Allah’a yalvarıp, insanlığın kurtuluşu için bolca dua edilmesi tavsiyesinde bulunan Kurtaran, şunları söyledi:

“Bugün de bu bulaşıcı hastalık nedeniyle dünya çok zor bir süreçten geçiyor. İnsanlık tedirgin ve yarınının ne olacağını kestirememektedir. Toplumun her kesimini etkisi altına alan bu salgın, muhtaç olanları daha derinden etkilemektedir. Ne acıdır ki bugün zenginliğimiz bizi bu virüsten koruyamamaktadır. Öyle ise Allah Resulü Hazreti Muhammed’in (Sallalahu Aleyhi Vesellem) ‘Hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz, belaları da dua ile karşılayıp savınız.’ buyruğunu hatırlayarak bu mübarek gecede ihlasla rabbimize yönelmeli, ibadetlerimizi çoğaltmalı, çevremizdeki muhtaçların ihtiyaçlarını karşılamalı, sadakalarımızı çoğaltmalı ve rabbimizden bu salgın hastalıktan İslam ümmetini, bütün insanlığı muhafaza etmesini içten bir yakarış ile dilemeliyiz.”

Yaşanan salgın hastalık sebebiyle hayatını kaybeden Müslümanlara Allah’tan rahmet dileyen Kurtaran, virüse yakalanan ve tedavi süreci devam eden tüm hastalar için de acil şifalar temennisinde bulunarak, İslam ümmetinin Beraat Kandilini tebrik etti. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir