• DOLAR 6.82
  • EURO 7.583
  • ALTIN 380.43
  • ...
Yaşlı adamın ölümüne DEDAŞ’ın ihmali neden olduğu iddia edildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Edinilen bilgilere göre; Derik’e bağlı Yukarıkaraca (Hedreş) köyüne yaklaşık 200 metre dışında hayvanlarını otlatmaya götüren Abit Boz (70), yağmurlu havada sarkan elektrik tellerini fark etmeyerek akıma kapıldı.

Ağır yaralanan yaşlı adam ilk olarak Derik Devlet Hastanesine, oradan da yapılan ilk müdahalenin ardından Kızıltepe’ye sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 70 yaşındaki Abit Boz, dün gece hayatını kaybetti.

Konu hakkında İLKHA’ya konuşan hayatını kaybeden Abit Boz’un kardeşi Mehmet Salih Boz, ağabeyinin ölümüne DEDAŞ’ın ihmalinin sebep olduğunu ileri sürdü.  

 Boz, “2 yıl önce kırılan elektrik direğini gelip yapmadılar. Diğer teller arasındaki mesafe uzayınca, yaklaşık 200 metre olunca elektrik telleri yere sarktı. Ağabeyim de hayvanlarını otlatmak için o bölgeye gidiyor, elektrik tellerini fark etmeyip nasıl oluyorsa akıma kapılıyor. Biz 2 yıl önce konu hakkında DEDAŞ’ı uyardık, bize dediler bunda dolayı bir sıkıntı yaşanmaz. Bu durum ağabeyimin ölümüne sebep oldu. Ağabeyimin ölümünden bir gün önce de başka bir köylümüzün keçisi akımına kapılıp telef oldu. Arayıp elektrik akımını kesmelerini talep ettik, ama kesmediler.” diye konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir