• DOLAR 7.418
  • EURO 8.986
  • ALTIN 437.612
  • ...
Gaziantep'e giriş çıkışlar kapatıldı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Gece yarısı itibariyle 30 büyükşehir ile akciğer rahatsızlıklarının yoğun olduğu Zonguldak şehrine giriş ve çıkışlar yasaklandı.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Gaziantep'te jandarma ve polis ekipleri, Gaziantep-Şanlıurfa karayolunda oluşturdukları uygulama noktalarında yolları kapattı. Kent giriş ve çıkışlarında görevli ekipler, yoldaki araçları geri çevirdi.

 

Ekipler, gece yarısından önce Gaziantep doğu gişelerinden giriş-çıkış yapan araçların geçişine bir süre izin verdi. 00.01 itibariyle ise şehrin giriş noktalarında denetim yapan ekipler, yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların transit geçişlerine müsaade etti.

İkameti Gaziantep olan vatandaşların kente girişine de izin veren ekipler, şehirlerarası seyahat eden otobüsler ile memleketlerine gitmek için yola çıkan ve ikamet izni olan araçların çıkışlarına izin verildi.

İçişleri Bakanlığının genelgesinde yer alan istisnai durumlar dışında şehre girmek isteyen araçlar kabul edilmezken, şehirden çıkmak isteyen sürücüler ise tekrar geri çevrildi. Ekipler, sürücülerin seyahat izin belgelerini kontrol etti, virüs salgınına ilişkin uyarılarda bulundu.

Uygulama sırasında, özel harekât polisleri tarafından çevrede güvenlik önlemi alınırken, sürücülerin maske ve eldiven takarak önlem aldığı görüldü. Uygulamada, sevk irsaliyesi olmayan bir kamyonunun da şehirden çıkışına izin verilmedi.

Gaziantep'ten yola çıktığını ve Adana'ya gittiğini belirten bir sürücü, gazetecilere yaptığı açıklamada, genelgenin açıklandığı saatte yolda olduğunu, bu yüzden yasaktan haberinin olmadığını söyledi.

Öte yandan Gaziantep'te de kentin giriş ve çıkışlarının sağlandığı karayollarında trafiğin sakin olduğu görüldü. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir