• DOLAR 6.822
  • EURO 7.569
  • ALTIN 379.237
  • ...
Bingöl’de el dezenfektan noktaları oluşturuldu

Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler artırılıyor. Özellikle dezenfektan çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Erdal Arıkan, yaya trafiğinin yoğun olduğu 15 noktaya dezenfektan otomatları yerleştirdiklerini söyledi.

Coronavirus’e karşı en etkili silahın ellerin temiz tutulması olduğunu vurgulayan Arıkan, “Bilindiği gibi Coronavirus’ten korunmanın en etkili yolu, el temizliği ve kişisel hijyendir. Bu kapsamda çarşı merkezi başta olmak üzere araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerimize dezenfektan otomatlarını monta ediyoruz. Zaruri hallerde dışarı çıkan vatandaşlarımız, gündelik hayatta virüse karşı risklerden korunmak için ellerini bu otomatlarda temizleyebilecek. Tüm otomatlar görevli personellerimizce programlı bir şekilde kontrol edilecek ve dezenfektan bittikçe ilave edilecek.” dedi.

“Tedbirlerimizi artırıyoruz”

Coronavirus ile mücadele kapsamında, kent genelinde tedbirleri arttırdıklarını vurgulayan Arıkan, şunları söyledi:

“İçişleri Bakanlığımızca yayınlanan tüm genelgeleri ivedili bir şekilde şehrimizde uygularken, bir yandan da belediye olarak tedbirlerimizi alıyoruz. Bu doğrultuda ortak kullanım alanları, kamu binaları başta olmak üzere, tüm alanlarda dezenfekte çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarımızı deterjanlı suyla temizleyerek dezenfekte ediyoruz. Tüm parklarımızı dezenfekte ederek geçici bir süreliğine kullanıma kapatıyoruz. Şehrimizin belirli noktalarındaki oturma banklarını da geçici olarak kaldırıyoruz. Bingöl Belediyesi olarak halkımızın sağlığını önemsiyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir