• DOLAR 6.806
  • EURO 7.424
  • ALTIN 377.691
  • ...
Batman Üniversitesi’nde uzaktan eğitim başladı

Uzaktan eğitimle online olarak başlatılan ilk dersi Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş verdi.

Makine Mühendisliği Bölümünde “Isı transferi-2” dersini veren Rektör Durmuş, ders esnasında online olarak öğrencilerinin de sorularını yanıtladı.

Öğrencilerin eğitiminin yarıda kalmaması açısından uzaktan eğitimin önemli olduğunu belirten Durmuş, “Batman Üniversitesi olarak uzaktan eğitime hem canlı yayında hem de sistemimize yüklediğimiz derslerle tamamen hazırlığımızı yaptık. Öğrencilerimize duyuru yapmak istiyorum. YÖK’ün uzaktan eğitim programındaki ders müfredatlarımızı sisteme yükledik. YÖK kararıyla uzaktan eğitim yapılacak. Öğrencilerime seslenmek istiyorum, evde kalsınlar, evde hayat var. Büyüklerini, çevrelerini tehlikeye atmasınlar. Büyükleri için, memleketleri için, milletimiz için evde kalsınlar. Bugünler elbet geçecektir. Daha sonra normal örgün eğitimimize başlayacağız.”

"Öğrenciler şifreleriyle sisteme girecek"

Rektör Durmuş, öğrencilerin kendi şifreleri ile sisteme girerek derse katılabileceklerini söyledi.

İlk dersi kendisinin verdiğini belirten Durmuş, “Öğrencilerimiz internet üzerinden kendi şifreleriyle sisteme girecek. Bu şifreleriyle öğrencilerimizin sisteme girişlerini kaydedeceğiz. Canlı olarak da ders yapacağız. Öğrencilerimizin sorularını cevaplandıracağız, sorularını alacağız. Sınav sorularını da sunacağız. Ondan sonra da onlardan ödev olarak soruların yanıtlarını alacağız. Bu şekilde interaktif bir şekilde öğrencinin de internet üzerinden katılımı ile ders yapacağız. Vize sınavlarımızı internet üzerinden yapacağız. Genel sınavımızı da daha sonra yaz dönemine erteleyeceğiz inşallah aydınlık günler geldiğinde sağlıklı günler geldiğinde öğrencilerimizi sınava alacağız. Genel sınav için bu durum devam ederse ona ayrı bir çözüm YÖK’ün alacağı kararlar doğrultusunda bir çözüm bulacağız.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir