• DOLAR 6.785
  • EURO 7.475
  • ALTIN 373.675
  • ...
ABD ordusu Coronavirus krizine karşı yüzlerce geçici hastane kuracak

ABD'li yetkililer, ülkede Coronavirus’ten kaynakla en büyük ölümlerin yaşanmasının ardından ülke çapında yüzlerce geçici hastane inşa etmek istiyorlar.

Bir hafta içinde New York kongre merkezini bin yataklı bir hastaneye dönüştüren ABD Ordusu Mühendisler Birliği, 341 geçici hastane inşa etmek için otel, yurt, kongre merkezi ve geniş açık alan arıyor.

Dönüşüm, yeni Coronavirus’ün neden olduğu solunum rahatsızlığı olan COVID-19'u tedavi eden hastaneler üzerindeki baskıyı azaltacağı belirtiliyor.

68 yataklı bir sahra hastanesinin inşası Pazar günü Manhattan Central Park'ta başladı. Belediye Başkanı Bill de Blasio, tesisin hastaları kabul etmeye başlayacağını söyledi.

ABD açık tenis şampiyonasının oynandığı Arthur Ashe Stadyumu için bir başka geçici New York hastanesi daha planlanıyor.

ABD’de Pazartesi günü 20 binden fazla teyit edilmiş vaka kayıtları geçti. Bu nedenle sağlık personelinde büyük eksiklik yaşanıyor.

ABD'li yetkililer ölüm oranının 100 bin ila 200 bine ulaşabileceğini tahmin ediyor.

ABD'li sağlık yetkilileri, Amerikalıları, Çin kaynaklı ve dünyanın dört bir yanında bir milyon insanın dörtte üçünü enfekte eden virüsün yayılmasını engellemek için nisan ayı sonuna kadar evde kalma talimatlarını takip etmeye çağırıyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir