• DOLAR 6.819
  • EURO 7.556
  • ALTIN 377.168
  • ...
Pazarcılar Coronavirüse karşı sosyal mesafeyi koruyor

İçişleri Bakanlığı tarafından Coronavirüs tedbirleri kapsamında, semt pazarlarında uyulması gereken kuralları Adıyaman'daki pazarlarda uygulayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini artırdı.

Yapılan düzenleme ile ilgili bilgi veren yetkililer, İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararları uygulamaya koyduklarını dile getirerek, "Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınının ülkemizde de kamu sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye düşürmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında, vatandaşların sebze, meyve, tahıl, bakliyat gibi temel gıda ve temizlik maddelerinin karşılandığı pazarlarda giyim, oyuncak ve benzeri zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışına izin verilmeyecek." dedi.

Yapılan açıklamanın devamında "Tüm pazarların faaliyetleri en geç saat 19.00 itibariyle sona erecek. Pazar yerlerinde her bir satış yeri arasında en az 3 metre mesafe olacak. Pazar yerlerinde ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek poşetlenmesi ve satışının yapılması sağlanacak. Pazarcı esnafının kişisel hijyen kurallarına uyması konusunda uyarılarak koruyucu önlemleri alması sağlanacak. Bu hususlar pazar yerlerinde görevlendirdiğimiz zabıta memurlarımız tarafından sürekli kontrol edilecek. Halkımızın sağlığı için alınan bu kararlar harfiyen uygulanacak." ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir