• DOLAR 8.421
  • EURO 9.997
  • ALTIN 491.524
  • ...
Batman’da uzmanından Coronavirus tedbirleri

Yeni tip Coronavirus salgını (Kovid-19) ile mücadele kapsamında uzmanlar, zorunlu durum olmadıkça vatandaşların kalabalık ortamlarda bulunmaması, evlerinden dışarıya çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

Batman’da özel bir hastanede görev yapan Dâhiliye Uzmanı Doktor Ahmet Nas, virüse karşı önemli tavsiyelerde bulundu.

Nas, Coronavirus hastalığı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Coronavirus hastalığı 15 güne yakındır Türkiye’de ortaya çıkmıştır. Uzmanlar ve hükümet yetkilileri her zaman söylüyorlar, elimizden geldiğince evden çıkmamamız gerekir. Bol bol su içmememiz lazım. Sık sık ellerimizi yıkamamız, düzenli yatmamız, bol bol vitamin tüketmemiz gerekir. Elimizden geldiğince hem evdekilerle hem de dışardakilerle mesafemizi uzak tutmamız lazım." diye konuştu.

İnsanlarla mesafenin en az bir metre olması gerektiğini vurgulayan Nas, "Biz tedbirlerimizi alırsak Coronavirus hastalığı fazla yayılmaz. İnşallah en kısa zamanda bu hastalıktan kurtulacağız. Eğer dikkat etmesek bu hastalık daha çok çoğalacak, vefat edecek insanımız çoğalacak. Ne kadar tedbirimizi alırsak o kadar erken bu virüs hastalığı aramızdan ayırılır. Birincisi diyoruz ki; evden çıkmayın, ikincisi ellerinizi bol bol yıkayın. Bol bol vitamin alın ve uykusuz kalmayın. İnsanlardan uzak durun. Bunları uyguladığımız zaman bu hastalık bize bulaşmaz."(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir