• DOLAR 8.754
  • EURO 10.389
  • ALTIN 496.61
  • ...
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Corona virüs sebebiyle tüm faaliyetlerini iptal etti
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Alınan tedbirler kapsamında, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde (AİÇÜ) bütün sosyal ve kültürel faaliyetler iptal edildi.

Akademisyen, idari personel ve öğrencisi ile büyük bir aileye sahip üniversite yerleşkelerindeki fakülteler, yüksekokulları, meslek yüksekokulların sosyal, kültürel ve spor tesislerde temizlik ve dezenfektasyon çalışmaları artırıldı.

Sağlık Bakanlığı'nın aldığı tedbirler ile ülkenin Corona virüs konusunda başarılı bir sınav verdiğini belirten AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, hastalıkla ilgili tedbirler kapsamında üniversitedeki bina ve tesislerin ekipler tarafından sık sık temizlenip dezenfekte edildiğini söyledi.

Prof. Dr. Karabulut, "Şu an ülkemizde bir vakaya rastlanmış ve çok ciddi bir durum söz konusu değil. Ağrı'da da şu ana kadar rastlanmış bir vaka yok ama yine de Üniversite tedbiri elden bırakmıyoruz. Aldığımız tedbirler ışığında üniversite bünyesindeki tüm sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile kulüp etkinliklerinin iptal edildi. Zorunlu olanların ise izne tabi olacak, tüm kullanım alanlarımızı ise şu an dezenfekte ediyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)


Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir