• DOLAR 6.745
  • EURO 7.297
  • ALTIN 351.173
  • ...
Yarım kalan hafızlığını hizmetli olarak çalıştığı Kur'an kursunda tamamlıyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Çocukluğundan beri Kur'an-ı Kerim'e karşı bir ilgi duyduğunu, yaz tatillerinde camiye giderek Kur'an okumayı öğrendiğini belirten Mehmet Mercan, hafız olmak için bütün zamanını değerlendirdiğini belirtti.

Hafızlığının yarım kaldığın Kur'an'ı tamamlamak için fırsat kolladığını belirten Mercan "Çocukluğumuzda köyde camiye giderdik. Kur'an aşkımız orada başladı ve giderek büyüdü. Kurs için gittiğimiz camideki imam, içimizdeki Kur'an aşkını görünce beni Adıyaman Yatılı Bölge Kur'an Kursuna yönlendirdi. Burada hafızlık yaptığım sırada imamlık görevim geldi ve hafızlığım yarım kaldı. Gittiğim yerde hafızlığımı bitirmeye çalıştım. Fakat nasip olmadı." dedi.

 

8 yıl sonra Bölge yatılı Kur'an kursunda boş kadro olduğunu görünce hafızlığını tamamlamak için imamlığı bırakıp hizmetli kadrosuna geçen Mercan, "Burada kadro olduğunu görünce hemen başvurdum. Tekrardan yarım kalan hafızlığımı tamamlamak için İl Müftümüz Mehmet Taşçı ve Kur'an Kursu Müdürümüz Ömer Ünsal'ın vesile olmasıyla hafızlığımı yeniden yapmaya başladım. Burada hafızlık yapan öğrencilerimize bir yandan hizmet ederken diğer yandan hafızlığımı yapmaya gayret ediyorum." ifadelerini kullandı.

Mercan, "29 yaşındayım hafızlığı bitirmek üzereyim. Buradaki küçük kardeşlerimizi görünce içimdeki o Kur'an aşkı daha da büyüyor. Ben içinde Kur'an aşkı olan herkesi burada hafızlık yapmaya davet ediyorum.  Kur'an ile hemhal olmak, O'nu okuyup anlamak ve hayatımıza tatbik etmek Müslümanların asli görevidir. Bu konuda daha hassas davranmalıyız." şeklinde konmuştu. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir