• DOLAR 7.577
  • EURO 8.982
  • ALTIN 475.83
  • ...
Yusuf Kaplan: Yeni bir darbenin ayak sesleri her yerden işitiliyor

Yazar Yusuf Kaplan, ABD’li Rand Şirketi’nin Türkiye hakkında hazırladığı raporu eleştirdiği yazısında "Yeni bir darbenin ayak sesleri her yerden işitiliyor” dedi.

Kaplan, “Geliyorum diyen tehlike: Darbe!” başlıklı yazısında geçmişte Hürriyet, Milliyet ve Cumhuriyet gazetelerinin “darbeleri hazırlayan, darbeleri alkışlayan” manşetler attığını söyleyerek şunları yazdı:

"Şimdi bu darbeci medyanın beli biraz kırıldı gibi ama sosyal medyada “bindirilmiş kıtalar” gibi provokasyon üstüne provokasyon yapan şer-şirret türediler türedi!

Türkiye’de laik-dindar gerilimi oluşturarak darbelere zemin hazırlayacak türden sosyal medya provokasyonlarının takibe alınması, sosyal barışı tehdit edecek, dinamitleyecek provokatif girişimlerin derhal durdurulması için gerekli ve hızlı adımların atılması gerekiyor.

Bu kez ülkeyi sosyal medyada üretilen yalan ve sahte görüntülerle, yalan haberlerle kaosa sürüklemeye çalışacaklar!

Kamusal mekanları, kitlesel mekânları, stadyumları, sokakları ısındırmaya, insanları sokağa dökmeye çalışacaklar “sosyal medyanın bindirilmiş kıtaları”!

Daha fazla uzatmak istemiyorum yazıyı...

Felâket tellallığı yapmıyorum. Sorumluluğumu, uyarı yükümlülüğümü yerine getiriyorum.

Yeni bir darbenin ayak sesleri her yerden işitiliyor!

Hükümeti her bakımdan hazırlıklı olmaya, halkımızı ise dikkatli ve müteyakkız olmaya, basireti elden bırakmamaya davet ediyorum."

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir