• DOLAR 32.852
  • EURO 35.665
  • ALTIN 2531.608
  • ...
SON DAKİKA
Şanlıurfa'da kira sözleşmeleri feshedilen kahvehane ve büfelerin yıkımına başlandı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Viranşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde İlçe merkezde bulunan tüm parkların büfe kira sözleşmesini feshederek hem parkların doğal yapısını korumak hem de vatandaşların parkları daha rahat ve yeteri derecede kullanmasını sağlamak yönünde kararı aldı.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, alınan karardan sonra işletme sahiplerine verilen sürenin dolmasının ardından Cumhuriyet Parkı'nın büfe yıkımına başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, parkları tamamen halka açma kararından sonra büfelerin yıkımına başladıklarını belirterek, Park Bahçe Müdürlüğümüzce yapılacak onarım, tadilat ve peyzaj çalışmalarının ardından halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Alınan kararın halk tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Ekinci, daha önceki belediye yönetimleri tarafından kiraya verilen parkların kahvehaneye çevrildiğine dikkat çekerek, parkların kahvehane değil, vatandaşların dinlenme yeri olduğunu söyledi.

Daha Temiz, daha yeşil ve yaşanılabilir bir Viranşehir için tüm ekiplerin seferber olduğunun altını çizen Ekinci, ilçeyi metropollerin en güzel kentleriyle yarıştırmaya kararlı olduklarını kaydetti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir